Adresa: Penzión Pltník, Červený Kláštor 93, 059 06 Červený Kláštor
Mail: info@penzionpltnik.sk
Tel.: +421 52 482 2656, +421 918 865 023
Recepcia: +421 915 890 937
GPS: 49,39028, 20,39833
www.penzionpltnik.sk

 

VITAJTE V PIENINÁCH

Penzión Pltník je situovaný pred obcou Červený Kláštor v prekrásnom prostredí vstupnej brány do Pieninského národného parku, na brehu rieky Dunajec. Červený Kláštor s čarovným výhľadom na dominantu Pienin – vrch „Tri Koruny“, je strediskom cestovného ruchu s medzinárodným významom a turistickou perlou Zamaguria oplývajúcou nielen darmi zachovalej prírody, ale aj bohatými historickými a kultúrnymi tradíciami.

Najväčšou atrakciou celého regiónu je splav na tradičných drevených pltiach prielomom rieky Dunajec, ktorý uspokojí aj najnáročnejších turistov. Centrálne nástupisko pltí sa nachádza vedľa reštaurácie a penziónu Pltník.

REŠTAURÁCIA, UBYTOVANIE, CAMPING A INÉ SLUŽBY

Goralskú atmosféru zažijete po vstupe do koliby a do reštaurácie s krbom a barom.

Priamo na brehu Dunajca v drevenej kolibe si vychutnáte pokrmy a špeciality z údeného pstruha, pečeného prasiatka, či grilovaného kuriatka. To všetko pri ľudovej muzike s vtipným sprievodným programom. Penzión Pltníkkapacitu 50 miest. Ponúka svojim klientom okrem ubytovania služby: wellness

(fínska sauna, infra sauna, hydromasážna vaňa, klasické masáže), vlastnú pláž s prístupom do wellness a k rieke. Nájdete tu ležadlá, detský kútik a oddychový kútik (stolný tenis, biliard, stolový futbal). V areáli penziónu sa nachádza multifunkčné športové ihrisko, detské ihrisko, kondičná dráha a paintball. V požičovni športových potrieb nájdete rafty, bicykle, lyže, lopty a iné športové pomôcky.

Atraktívnou a vítanou možnosťou ubytovania v areáli Penziónu Pltník sú úplne nové, útulné a kompletne vybavené tri goralské drevenice – Chalúpky v Pieninách, www.chatypieniny.sk

V areáli penziónu sa nachádza camping DUNAJEC,  www.campingdunajec.sk vybavený kuchynkou, sprchami, WC, elektrickými prípojkami, verejnými ohniskami so zásobou dreva, vyhradenými parkovacími miestami, verejným osvetlením, sušiakmi na odevy a neoprény atď.

LEGENDA O CYPRIÁNOVI

Obec Červený kláštor je známa predovšetkým ako miesto, kde bol vybudovaný kartuziánsky kláštor. Či sa  jeho názov zdôvodňuj červenou strechou, alebo vznikol od niečoho iného, dozviete sa pri jeho návšteve. Isté je, že s ním sa spája legenda o lietajúcom mníchovi Cypriánovi. Dojímavý príbeh o ľudskej túžbe a jej naplnení bol nedávno sfilmovaný.

POĽSKO JE BLÍZKO

Okolie penziónu ponúka široké možnosti oddychu, ako napríklad pešia, horská, vodná turistika, rafting,  cyklistika, folklórne podujatia, historické, kultúrne a architektonické pamiatky i ďalšie aktivity. Okrem slovenských drevených plavidiel prepravuje hraničná rieka Dunajec aj množstvo poľských pltí. Návštevníci s obľubou navštevujú poľský zámok Niedzica a plavia sa výletnými loďami po Čorštýnskom jazere (Czorsztyn).

NENECHAJTE SI UJSŤ

V neďalekej obci Lechnica boli nedávno vybudované cyklistické trasy pre milovníkov singletrails. A tak návštevníci, ktorí milujú adrenalínové športy si okrem raftingu, môžu vyskúšať aj tieto trate, alebo vybehnúť na Tri koruny a vidieť nádherné zákutia kaňonu rieky Dunajec a Pienin “zhora“. 

 

 

Kontakt: +421 905 471 108, +421 915 890 937.