Adresa: Bachledka Ski & Sun, Bachledova dolina 702, 059 55 Ždiar
E-mail: info@bachledka.sk
Web: www.bachledka.sk
Infocentrum: +421 911 977 455

 

Bachledka Ski&Sun je celoročné rodinné horské stredisko, ktoré sa nachádza iba 30km severne od mesta Poprad a 18km od poľskej hranice v regióne Severný Spiš. Obdivovať tu môžete jedinečnú goralskú kultúru, unikátnu ľudovú architektúru, miestny folklór, či  hory a nádhernú okolitú prírodu.

KOMFORT, BABYFIENDLY ŠTANDARD A ÚPLNÁ BEZBARIÉROVOSŤ 

Na hrebeň sa vyveziete pohodlne a rýchlo 10-miestnou lanovkou Gondola Bachledka a rôzne vaše požiadavky na spokojný výlet vyrieši nová reštaurácia Panorama v babyfriendly štandarde. PANORAMA neponúka len gastro zážitok, ale aj kultúrne, oddychové či edukačné priestory pre enviromentálnu výučbu, obchod so suvenírmi a regionálnymi špecialitami a kaviareň s barom, či terasou. V Bachledke chceme, aby bola príroda a zážitky v nej prístupné všetkým, a tak celý výlet od nástupu na lanovku, cez novú reštauráciu až po atrakciu Chodník korunami stromov a naspäť na parkovisko sú bezbariérové. Komplexné zázemie strediska a rôzne služby nájdete na novej pešej zóne pri nástupnej stanici na 10-miestnu lanovku Gondola Bachledka: Kasy, Infocentrum, ambulanciu záchrannej služby, obchody, cukráreň, požičovňu a servis športového vybavenia, ubytovaciu kapacitu – nové Apartmány Bachledka, či sociálne zázemie.

UBYTOVANIE PRIAMO V STREDISKU  

Stredisko Bachledka ponúka ubytovanie na štýl ski in ski out. Zažiť pokojné horské ubytovanie s vírivkou na terase môžete v Apartmánoch Panorama. Rovnako pohodlné ubytovanie ponúkajú aj nové Apartmány Bachledka, ktoré sú situované na novej pešej zóne, hneď vedľa nástupu na 10-miestnu lanovku Gondola Bachledka, alebo Penzión Ski Jezersko.

Aktuálne pobytové balíky nájdete tu: https://ubytovanie.bachledka.sk/pobyty/

BACHLEDKA – EKOLOGICKÉ STREDISKO

Bachledka sa ako prvé slovenské stredisko rozhodla ísť ekologickou cestou, preto tu počas návštevy nenatrafíte na plastové suveníry, koše na zmesový odpad či jednorazový reštauračný riad, navyše sú v celom stredisko rozmiestnené koše na separovaný odpad.

ZIMA V BACHLEDKE- ZIMNÝ RAJ PRE LYŽIAROV AJ NELYŽIAROV

Unikátom strediska je, že navzájom spája tri doliny s prístupom z každej z nich (Bachledova dolina, Malá Franková, Jezersko). Lyžiarske zjazdovky v celkovej dĺžke 8 km ponúkajú celosezónnu garanciu snehu (umelo zasnežovaných je 6,7 km) a obsluhuje ich nová 10-miestna gondola Bachledka, 4-sedačnová lanovka v Jezersku a 5 vlekov. Bachledka je členom skupiny Tatry Super Ski, čo znamená, že na jeden skipas môžete lyžovať na Slovensku a v Poľsku až v 18 strediskách, na vyše 62 km zjazdovkách, 96 lyžiarskych zjazdoviek s rôznou obtiažnosťou a využívať 87 lyžiarskych lanoviek, či vlekov.

Samozrejmosťou sú každý deň upravované svahy, večerné lyžovanie, požičovňa lyžiarskeho výstroja, servis lyží, bezplatné parkovanie a skibus. Stredisko ponúka širokú škálu aktivít i pre nelyžiarov. Sánkarska dráha v dĺžke 2,5 kmosvetlené klzisko v Jezersku20 km bežeckých tratí či wellness priamo pri svahu. Nádherné výhľady na panorámu zasnežených Belianskych Tatier si najviac vychutnáte vďaka atrakcii Chodník korunami stromov, ktorý je aj so svojim 67m dlhým toboganom v celoročnej prevádzke.

BACHLEDKA DETSKÝ SVET – NAJVÄČŠÍ DETSKÝ AREÁL

Najväčší detský zimný areál  v regióne Bachledka detský svet ponúka lyžiarsku školu, snowcamp a rôzne atrakcie ako snowtubing, minikolotoč, či indoor detský kútik. V lete sa mení na letný detský areál, kde nájdete minizoo s poníkmi a ovečkami, ale aj trampolíny, či iné atrakcie. Celý areál nájdete na zjazdovke Hrebeň.

Okrem lyžiarskej školy na hrebeni, je aj nový výučbový areál, a to priamo v Bachledovej doline, povyše nástupnej stanice 10-miestnej lanovky Gondola Bachledka.

Online rezervácia lyžiarskej / snowboardovej lekcie je možná priamo z pohodia domova.

 LETO V BACHLEDKE

Hlavným lákadlom Bachledky je v lete Chodník korunami stromov, ktorý Vás miernym stúpaním dostane až do výšky 24m. Zakončený je 32 m vysokou vyhliadkovou vežou, na vrchu ktorej Vás prekvapí adrenalínová sieť. Cestu nadol si môžete skrátiť na pár sekúnd použitím 67 m dlhého suchého toboganu. Samotná prechádzka Chodníkom je nie len zážitková, ale i hravá a náučná, keďže cestu obohacujú náučné zastávky a zábavné hry pre deti.

V areáli Bachledky nájdete i ďalšie rodinné atrakcie.  Zvezte sa s vetrom vo vlasoch najdlhšou bobovou dráhou v Tatrách alebo vyskáčte na veľkých trampolínach. Najmenších potešia dve detské ihriská i prázdninový program s animáciami a sokoliarmi. Následne sa spolu môžete vybrať na prechádzku náučným chodníkom k Jezerskému jazeru s bobrou hrádzou.

VÝLETY V OKOLÍ STREDISKA

Okolie strediska môžete preskúmať pešími túrami i na bicykli. Spišská Magura je popretkávaná horskými cyklotrasami i asfaltovými chodníkmi pre rekreačných športovcov. Pohodlne tak môžete navštíviť neďalekú Beliansku Jaskyňu, múzeá v Spišskej Belej alebo si obzrieť unikátnu ľudovú architektúru Ždiaru a Osturne, ale aj historické pamiatky v Kežmarku (UNESCO).

 

Otváracie hodiny (Lanovky, Infocentrum, Obchody, Požičovňa a servis)

Posledný vstup na Chodník je vždy hodinu pred koncom otváracej doby.

 • máj – jún: 9:00 – 17:00
 • júl – august: 9:00 – 18:00
 • september: 9:00 – 17:00
 • október – apríl: 9:00 – 16:00

Večerné lyžovanie je v prevádzke od 16:00 – 20:00.

 

 

 

  Vaše meno (povinné)

  Váš email (povinné)

  Predmet

  Vaša správa

  [recaptcha]