Ranč Čajka
Pod lesom
060 01 Kežmarok
Mail: info@kezmarok.sk
Tel.: +421904415712, +421915920523
GPS: 49.158632, 20.452822 (Ranč), 49.156465, 20.458813 (Vodná nádrž Zlatná)

SEN

Nedá sa spočítať, koľko snov Kežmarčanov sa zmenilo na realitu. Isté je, že k jednej takejto premene došlo v roku 1992, keď sa začala písať história Ranču Čajka.  Krásne svahovité prostredie o rozlohe 10 hektárov sa stalo základom pre jedinečnú agroturistiku.

ABY BOLO KDE HLAVU SKLONIŤ

Sny sa nesnívajú len v posteli, aj keď ich je pre návštevníkov pripravených trinásť. Ranč Čajka je ideálne miesto pre rodiny s deťmi. Na ubytovanie majú k dispozícii 4 izby, kuchyňu, spoločenskú miestnosť a samozrejmosťou je aj sociálne zariadenie s kúpeľňou. Pri drevenej chate je vyhradený priestor na  vybláznenie najmenších, či romantické posedenie na hojdačke. Sny sa však v tomto jedinečnom prostredí snívajú aj počas dňa.

AKÉ TO JE STARAŤ SA O GAZDOVSTVO?

Práve možnosť priamo sa podieľať na chode gazdovstva je nesmierne atraktívne. V celom areáli voľne pobehujú sliepky, husi, či kačice, ktoré sledujú pstruhov a kaprov v mini rybníku. Králiky v tieni spokojne prežúvajú trávu a prasiatka si leňošia v chlievoch. Najväčším lákadlom sú predsa len kone, ktoré neodmysliteľne k ranču patria. S trochou fantázie je to na gazdovskom dvore, ako v rozprávke o psíkovi a mačičke. Áno, aj roztomilých mačiatok je tu viac a všetko strážia psi od tých najmenších, po veľkého Dunča.

Takýto zverinec si žiada veľa opatery od rána do večera. Návštevníci majú možnosť naučiť sa, ako sa zvieratká kŕmia. Lákavé je čistenie koní, či ich osedlanie. Odmenou je nezabudnuteľná jazda z ich chrbtov napríklad k napájadlu, či kúpaniu v neďalekej vodnej nádrži Zlatná.

Na Ranči Čajka vznikol jazdecký oddiel, pričom mu desiatka tátošov robí česť na mnohých súťažiach. V zimnom období, keď okolie prikryje snehová perina, prichádza na rad ďalšia atrakcia. Sú to sane ťahané koníkom. Kto by sa nechcel takto povoziť?

PRE RODINY I VYŤAŽENÝH MANŽÉROV

Pobyt na ranči je možný počas celého roka. Ideálny je pre rodiny s deťmi, ktoré sa neraz dostanú do priameho styku so zvieratami prvý krát v živote. Zresetovať hlavu si na ranč prišli aj pracovníci veľvyslanectiev i vrcholoví manažéri. Samozrejme je vítaný aj jednodňový návštevník, len upozorňujeme, že na sklonku dňa sa vám nebude chcieť odísť.

NEZABUDNUTEĽNÉ OKOLIE

Komu by nestačili nočné jazdy na koni, či oddychová zóna pri vodnej nádrži Zlatná (600 m), môže využiť zážitkové bicyklovanie po viacerých cyklotrasách. Na dosah je Kaštieľ Strážky (2 km) s nádhernou galériou obrazov. Milovníkov histórie uspokojí svojimi perlami samotné mesto Kežmarok (3 km). Za vodným relaxom sa oplatí zájsť na celoročné termálne kúpalisko vo Vrbove (11 km).