Adresa: Resort Levočská Dolina, Levočská Dolina 3227/50, 054 01 Levoča
Mail: info@levocskadolina.sk
Tel.: recepcia: +421 911 789 636
GPS: 49.068164, 20.609014

VSTÚPTE DO OÁZY POKOJA LEVOČSKÝCH VRCHOV CEZ „DOLINU

RESORT LEVOČSKÁ DOLINA je celoročné stredisko, nachádzajúce sa v obci Levočská Dolina, ktorá je vstupnou bránou do nádhernej prírody Levočských vrchov. Od historického centra mesta Levoča je vzdialené len 7 km, od Národného parku Slovenský raj približne 10 km. Okolie zariadenia je poprepletané značenými cyklistickými trasami, ktorých je v súčasnosti viac ako 200 km.

Resort Levočská Dolina ponúka široké spektrum aktivít počas celého roka, v lete prevláda cyklistika a kúpanie, v zime lyžovačka. Okrem ubytovania prevádzkuje reštauráciu, relax centrum (vnútorný bazén, sauny, masáže, posilňovňa), bowling bar. Hostia môžu využiť biliard, altánok na spoločné posedenie, grilovačku či varenie gulášu.

V zariadení sa nachádza viacero priestorov vhodných pre organizovanie svadieb, rodinných osláv, školení, kongresov či teambuildingov, pre usporiadanie školy v prírode, lyžiarskeho kurzu pre základné a stredné školy.

SME „EKO“

V letných mesiacoch využívajú návštevníci biokúpalisko a skúšajú rybolov. Biokúpalisko v Resorte Levočská Dolina je prvým svojho druhu na Spiši. Areál prírodného kúpaliska tvoria tri vodné plochy: prírodný bazén na plávanie (s objemom 1750 m3, hĺbka pre neplavcov do 90 cm, hĺbka pre plavcov do 220 cm), plocha určená na čistenie vody a nádrž určená pre lov rýb (napr. pstruha dúhového). Na čistenie vody v bazéne sa nepoužívajú žiadne chemikálie, voda je čistená prirodzeným spôsobom pomocou koreňového systému rastlín a filtráciou cez kamienky a štrk. Vyskúšate si rybolov a chutnú rybu vám pracovníci na počkanie upečú. Vďaka veľkému záujmu treba niekedy počkať aj dlhšie. To ale nevadí, lebo čas čakania si skrátite napr. požičaním  horského bicykla, alebo  e-biku a povozíte sa po okolí.

DREVENÉ ZRUBY VOŇAJÚ LESOM

Ubytovanie je možné v penzióne SKI (priamo pod lyžiarskym svahom) a zrubových domčekoch (Polianka, Romančina, Skalka). Každá izba má svoje sociálne zariadenie a prístup na WIFI, niektoré izby majú aj balkón. V zrubových domčekoch sa nachádzajú tiež komfortne zariadené apartmány.

Aktuálne pobytové balíky nájdete https://zlavy.levocskadolina.sk/

PAMIATKY UNESCO SÚ NA DOSAH

Levoča – jagavý klenot Spiša je historické mesto, ktoré má čo ponúknuť každému návštevníkovi. Množstvo stáročných pamiatok, či dielo Majstra Pavla, priam žiaria nielen na Spiši, ale na mape svetového dedičstva UNESCO. V Bazilike minor sv. Jakuba je najvyšší gotický oltár na svete s výškou 18,62 metra.  Pôvodné mestské hradby s baštami a vstupnými bránami dodnes chránia centrálny poklad Levoče a podčiarkujú nezameniteľnosť mesta.

Spišský hrad a Spišská Kapitula sú ďalšou neodmysliteľnou zastávkou na ceste po pokladoch Spiša (19 km).

V OKRUHU PÁR KILOMETROV

Komu bolo histórie málo, odporúčame navštíviť rovnako atraktívne mesto Kežmarok (28 km). Celoročne otvorené termálne kúpele Vrbov nenechajú nikoho chladným ani v zimných mesiacoch (22 km).

 

    Vaše meno (povinné)

    Váš email (povinné)

    Predmet

    Vaša správa

    [recaptcha]