Adresa: Spišské Hanušovce 10, 059 04 Spišské Hanušovce
Mail: kastiel@penzionhanus.sk
Tel.: +421904135525
Web: new.penzionhanus.sk
GPS: 49.3329247,20.3428812,17

UBYTUJTE SA V KAŠTIELI V ZAMAGURÍ

Jeden z najkrajších turistických regiónov nazývaný Zamagurie má svoje pomenovanie podľa flyšového pohoria Spišskej Magury. Severný okraj Zamaguria ohraničuje štátna hranica s Poľskom.

Nenarušenú prírodu, malebné výhľady, pokoj a ticho prerušované cvengotom zvoncov pasúcich sa ovečiek – to môžete stále zažiť vo okolí Spišských Hanušoviec v blízkosti Pieninského  národného parku. Obec bola osídlená už v dobe kamennej a jej rozvoj sa spája aj so starou obchodnou cestou, ktorá viedla cez Spišskú Starú Ves do Poľska. V strede obce sa nachádza aj penzión rodinného typu.

Penzión Kaštieľ Hanus***  – pôvodne klasicistický kaštieľ bol postavený v 19. storočí šľachtickou rodinou Spillenbergovcov, v roku 2008 zrekonštruovala firma IFK. Na priečelí budovy sa nachádza erb Spiellenbergovcov a Okoličániovcov.

UŽITE SI KOMFORTNÉ  SLUŽBY

  • Zrekoštruovaná budova pripomína históriu, ale súčasne ponúka kvalitné služby:
  • *Ubytujte sa v komfortných izbách alebo v rodinnom apartmáne
  • *Doprajte si kvalitné jedlo v reštaurácií či na terase alebo v altánku
  • *Užite si wellness v spojení so sviežou horskou prírodou regiónu Pieniny
  • *Zašportujte si na multifunkčnom tenisovom ihrisku, ktorý je súčasťou penziónu
  • *Nechajte si zorganizovať piknik, firemnú akciu, rodinnú oslavu alebo posedenie

OPLATÍ SA VIDIEŤ

Navštívte najsevernejšiu rusínsku obec Osturňa, ktorá je jednou z najdlhších obcí na severe Slovenska (8km). Typické sú tu jedinečné zrubové domy posadené na kamennej podmurovke, či ornamentálne zdobené okenice a trámy. Dnes tvorí 157 dreveníc Osturne pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry. V budove zrekonštruovanej školy je širokej verejnosti dostupná muzeálna expozícia osturnianskej izby.

Cesta vedúca na západ od obce privedie návštevníkov do Veľkej Frankovej. Zima poskytuje príležitosť preskúmať okolie na bežkách. Celoročne je možné sa po dobre značených turistických chodníkoch dostať až do poľskej obce Kacvín. Ďalšia turistická trasa vedie smerom na Spišskú Maguru cez obec Malá Franková. Je to najvyššie položená obec v Zamagurí s nadmorskou výškou 750 metrov. V obci je možné obdivovať Ogrod svätých sedmopočetníkov – staroslovenský areál a prvé ľudové múzeum hlaholiky. Raritou je najmenší drevený kostolík na Slovensku, nachádzajúci sa uprostred areálu. Pri príležitosti 400. výročia založenia obce bol pod hrebeňom Spišskej Magury osadený unikátny drevený kríž so solárnym podsvietením.

Múzeum v Červenom Kláštore prezradí legendu Lietajúceho mnícha. Zažite splav na pltiach po Dunajci.