Adresa: Hlavné námestie 95/49, 060 01 Kežmarok
Mail: info@hotelhviezdoslav.sk
Tel.: +42152 788 75 75
GPS: 49.1371176,20.4212265

MALÝ HOTEL S VEĽKÝM SRDCOM

Boutique Hotel Hviezdoslav**** v Kežmarku je jedným z Historických hotelov Slovenska a ponúka jedinečný zážitok zo spojenia histórie a hotelového komfortu spojeného s eleganciou, kvalitnou a chutnou gastronómiou, príjemnou a srdečnou atmosférou, individuálnym prístupom k hosťovi a dokonalým relaxom. Majestátne končiare Vysokých Tatier i historické pamiatky v okolí hotela mu dodávajú osobitné čaro a kolorit. Personál hotela sa postará o vaše maximálne pohodlie, útulné izby, profesionalitu a výber toho najlepšieho, čo po náročnom dni na lyžiach či na túre potrebujete.

Okrem ubytovacích, stravovacích a konferenčných služieb ponúka aj harmóniu tela a duše svojimi wellness službami. Kvalita služieb bola ocenená viacerými oceneniami odborníkov aj návštevníkov.

Gastronomické zážitky v spojení  s literárnymi večermi, stretnutia so spisovateľmi, s historickými osobnosťami, či európskou kuchyňou dávajú hotelu pečať výnimočnosti.

Pri návšteve vás hotel nenásilne vtiahne prostredníctvom obrazov umiestnených v reštaurácii, kaviarňach a salónikov do histórie mesta Kežmarok.

Hotel svoje meno nedostal náhodne, v jeho objekte počas svojich štúdií v Kežmarku skutočne žil najväčší slovenský básnik Pavol Országh Hviezdoslav. Okrem neho kežmarské Lýceum poskytlo vzdelanie množstvu študentov, ktorí sa stali významnými osobnosťami v Uhorsku, ale i vo svete.

 

STOJÍ ZA POZORNOSŤ

KEŽMARSKÝ HRAD – nachádza sa v blízkosti hotela – pešou chôdzou vo vzdialenosti asi 10 min.

Krásne opravené renesančné sídlo sa spája najmä s rodinou Thökely. Je opradený množstvom príbehov a skrýva pôsobivé a zaujímavé expozície – napr. aj 1. röntgenový prístroj v Uhorsku.

NAJVÄČŠIA ŠKOLSKÁ HISTORICKÁ KNIŽNICA V STREDNEJ EURÓPE

V súčasnej dobe je Lýceum stredoškolskou historickou knižnicou. Počas stáročí tu vznikol knižný fond pozostávajúci zo 150 000 kníh, čím sa Lyceálna knižnica radí medzi najväčšie školské historické knižnice v strednej Európe.

Najvzácnejšie knihy tvorí súbor 55 prvotlačí. Jedná sa o knihy vytlačené medzi rokmi 1470 až 1500. Ďalších 3 000 kníh pochádza z obdobia do roku 1600. K raritám patrí aj 600 titulov hudobnín a rovnaký počet grafických listov.

 NENECHAJTE SI UJSŤ

V blízkosti Lýcea sa nachádza Drevený artikulárny kostol (UNESCO) a výnimočný Nový evanjelický kostol. Mesto ponúka samozrejme viac. Milovníkom starobylej krásy odporúčame držať sa historickej cesty, ktorá ich plynulo prevedie tým najkrajším a najhodnotnejším v Kežmarku.

Aktuálne informácie o pobytových balíkoch nájdete TU!

Aktuality nájdete aj na Facebook stránke.

Tipy na výlety

1. Dotyk so Spišom – pre milovníkov histórie, kultúry a tradícií
a/ Kežmarok – Strážky –Kežmarok Ranč Čajka
b/ Kežmarok – Ždiar – Tatranská Javorina – Kežmarok
c/ Kežmarok – Levoča –Sp- Kapitula – Sp.hrad

2. Tatranské pastorále – ponúka milovníkom hôr a horskej turistiky romantiku a nezabudnuteľné chvíle v Tatrách
a/ Kežmarok – Tatranská Lomnica – Skalnaté pleso –Lomnický štít- Skalnaté pleso okolo zamkovského chaty –Hrebienok – Kežmarok
b/ Kežmarok – Štrbské pleso – Popradské pleso – Tatranská Kotlina –Kežmarok

3. Krásnu prírodu, plavbu na pltiach, ale aj zaujímavú históriu a mnoho zážitkov ponúka 1 z najkrajších kútov severného Spiša Pieninský národný park
a/ Kežmarok – Majere –Lesnica – Červený Kláštor – Kežmarok
b/ Kežmarok – Červený Kláštor – Tri koruny – Szcawnizca-Lesnica – Červený Kláštor – Kežmarok
c/ Rafting Park Majere- pre milovníkov adrenalínu – rafting po rieke Dunajec

4. Máte radi turistiku? Ponúkame Vám unikátne krasové územie popretkávané kaňonmi a tiesňavami i očarujúcimi vodopádmi v Národnom parku Slovenský raj
a/ Kežmarok – Podlesok alebo Čingov ako východiská pre pešie túry krásnou prírodou
b/ Kežmarok – Stratená – návšteva Dobšinskej ľadovej jaskyne, ktorá je súčasťou Slovenské raja a od roku 2000 zapísaná v prírodnom dedičstve UNESCO

Tel., Fax : 00421 (0) 52 788 75 75
E-mail: info@hotelhviezdoslav.sk
www.hotelhviezdoslav.sk

 


Kontaktný formulár

    Vaše meno (povinné)

    Váš email (povinné)

    Predmet

    Vaša správa