Adresa: MUDr. Alexandra 24, 060 01 Kežmarok
Mail: recepciaclub@sinet.sk
Tel.: +42152 452 40 51-2
GPS: 49.1311583,20.4170881,14.65

 

HOTEL RODINNÉHO TYPU 

Hotel Club*** leží v centre historického mestečka Kežmarok, v ktorom sa spája história so súčasnou kultúrou  a je považované za vstupnú bránu do Vysokých Tatier.

História hotela sa datuje od roku 1991, keď mestský obytný dom manželia Janka a Juraj Gantnerovci , prestavili na dvojposchodový hotel s prekrásnou štýlovou poľovníckou reštauráciou. V priestoroch hotela sa nachádza unikátna zbierka poľovníckych trofejí pána Michala Šoltýsa, ale aj vzácna zbierka športových trofejí rodiny Šoltýsovej a Gantnerovej s výbornými úspechmi v zjazdovom lyžovaní.

Využiť môžete zmodernizované ubytovanie v 35 izbách a apartmánoch, malú konferenčná miestnosť na rôzne konferencie, oslavy, či workshopy a v letnom období posedenie na terase.

Pozícia hotela je atraktívna najmä blízkosťou Vysokých Tatier. Okúzli Vás nielen jeho príjemné rodinné prostredie, ale aj vynikajúca a nápaditá kuchyňa, ktorá ponúka širokú škálu jedál, slovenských špecialít a zverinu.

STOJÍ ZA POZORNOSŤ

ZLATÁ VEŽA – nachádza sa neďaleko hotela. Tak nazývali zvonicu pre jej niekdajšiu zlatú sgrafitovú výzdobu. Je právom považovaná za najkrajšiu kampanilu na Spiši. Renesančná zvonica so štvorcovou podstavou stojí v tesnej blízkosti Baziliky sv. Kríža. Vo vnútri sú na drevenej konštrukcii zavesené tri zvony. Najstarší zvon je z roku 1525. Legenda hovorí, že jeden zo zvonov na Zelený štvrtok odlieta do Ríma. Podľa zachovaných záznamov v roku 1674 takto odletel do večného mesta kežmarský študent Michal Kupecký a už nikdy sa do rodiska nevrátil…

BAZILIKA sv. KRÍŽA

Kríža patrí medzi najväčšie spišské gotické trojloďové kostoly. Prvá písomná zmienka o kostole pochádza z roku 1383.

V roku 1998 bol kostol pápežom Jánom Pavlom II. povýšený titulom BASILICA MINOR. Stal sa zároveň prvou nemariánskou bazilikou na Slovensku.

 OPLATÍ SA VIDIEŤ

V blízkosti hotela, asi 10 min. pešou chôdzou sa nachádza mestský hrad a ulica Starý trh (najstaršia obývaná časť mesta), kam sa ľahko dostanete peši priľahlou uličkou. Milovníkom starobylej krásy odporúčame držať sa historickej cesty, ktorá ich plynulo prevedie tým najkrajším a najhodnotnejším v Kežmarku.

Viac informácií o aktuálnych pobytoch nájdete na webovej stránke www.hotelclubkezmarok.sk

e-mail: recepciaclub@sinet.sk
web: www.hotelclubkezmarok.sk