Prechádzka v Lesoparku Sever v Kežmarku  po náučnom chodníku.

Kežmarský hrad sa nachádza v centre mesta Kežmarok a je veľmi dobre a ľahko prístupný. Často ho navštevujú rodiny s deťmi nielen kvôli zaujímavej prehliadke, peknému výhľadu z veže hladomorne, či mnohým podujatiam, ktoré sa konajú na hradnom nádvorí.

Návštevníci mesta Kežmarok si môžu pozrieť aj mnoho ďalších historických pamiatok. Ak máte chuť doplniť si návštevu mesta aj vy napríklad prechádzkou v prírode, vyberte sa pešo od hradu cez sídlisko Sever do neďalekého Lesoparku.

Trasa značená zelenou značkou sa  začína pri kovovej soche lyžiara pred chátrajúcim objektom bývalého hotela Štart. Je tu umiestnená úvodná tabuľa náučného chodníka. Ďalšie tabule,  z ktorých sa dozviete informácie o miestnej faune a flóre vedú lesom ku vyhliadke. Tu si môžete zhotoviť pekné fotografické zábery pohľadov na Vysoké Tatry a Spišskú Maguru. Chodník sa prudko stáča smerom späť po lúke a širokej lesnej ceste ku vrcholovej stanici bývalého lyžiarskeho vleku. Ak sa budete pozorne dívať, môžete v neďalekej lesnej obore uvidieť daniele, či jeleniu zver. Aj prebehnutie srnky z neďalekej húštiny býva bežným stretnutím.  Pri tabuli č.9 vedie značka dole kopcom k spomínanému bývalému hotelu Štart. Celá trasa je nenáročná a jej  dĺžka je 2,3 km. Sprievodný leták si môžete vyzdvihnúť v informačnej agentúre na Hlavnom námestí č. 64.

 

Spracovala: Gabriela Bodnárová

Foto: archív OOCR Tatry-Spiš-Pieniny