Neďaleko Levoče pri obci Uloža sa nachádza Areál bežeckého lyžovania Levoča Nordic Centrum, ktorý je už veľa rokov obľúbeným miestom priaznivcov bežeckého lyžovania.

Areál samotný ponúka široké spektrum upravovaných tratí od profilovo menej náročných až po trate pre skúsenejších a náročnejších bežkárov v rôznych dĺžkach od 400 metrového detského okruhu, po 5 kilometrový súťažný pretekársky okruh a taktiež v tejto sezóne pribudnú doplnkové služby ako požičovňa a servis lyží. Z tratí sa návštevníkom ponúkajú  nezabudnuteľné výhľady na dominanty ako Vysoké Tatry, Spišský hrad, Levočské vrchy či pohorie Branisko. V areáli sa každoročne organizujú preteky v behu na lyžiach pre všetky vekové kategórie, v tejto sezóne sa v areáli 15. januára uskutoční podujatie pre deti v rámci kampane World Snow Day. Z areálu je taktiež možné vybrať sa po spleti turistických tratí preskúmať zákutia a krásu Levočských vrchov. Viac informácií o aktuálnom stave tratí a podmienkach nájdete na webe www.lnc.sk alebo sociálnych sieťach.

V rámci úpravy bežeckých lyžiarskych tratí sú upravované štandardné okruhy v dĺžke 500 m, 700 m, 1  km, 1,5 km, 2,5 km, 3,3 km, 3,75 km a 5 km, v šírke 6 až 11 metrov. Trate sú profilovo vhodné ako pre deti a mládež, bežnú turistickú verejnosť, tak aj profesionálnych športovcov a lyžiarske kluby.

V areáli sa každoročne organizujú preteky Slovenského pohára v behu na lyžiach pre všetky vekové kategórie.

Turistické trate prebiehajú po hrebeni Levočských vrchov a sú mimoriadne obľúbené u nadšencov lyžiarskej turistiky, keďže ponúkajú nádherné a atraktívne výhľady na panorámu Vysokých Tatier, Kráľovej hole, Spišského hradu či Slovenského raja.