Leto v Kežmarku strávite na kúpalisku s morskou vodou

KEŽMAROK (22. júna 2017) – Brány letného kúpaliska sa pre prvých návštevníkov otvoria 1. júla. K dispozícii budú dva bazény so slanou morskou vodou.

Mestu Kežmarok sa v rekordnom čase od spustenia stavebných prác podarilo sprevádzkovať schátralé mestské kúpalisko. Oficiálne otvorenie sa uskutoční 29. júna, pre verejnosť sa brány otvoria prvý deň školských prázdnin.

Práve dnes poslanci na zasadnutí mestského zastupiteľstva odsúhlasili aj vstupné. Dospelí zaplatia 10 eur, deti do výšky 100 cm v sprievode dospelej osoby nezaplatia nič. Dôchodcovia nad 62 rokov a držitelia ZŤP-S 5 eur dajú za vstup rovnako, ako deti a mládež nad 100 cm výšky do 18 rokov. Držitelia mestskej karty alebo osoby s trvalým pobytom v Kežmarku budú mať 70-percentnú zľavu z ceny príslušného vstupného.

„Chceme, aby kúpalisko slúžilo predovšetkým Kežmarčanom. Pri jeho otvorení plánujeme spustiť aj mestskú zľavovú kartu. Postupne do nej zapracujeme ďalšie výhody. Úprimne sa teším, že sa po dvanástich rokoch do mesta vráti možnosť letného kúpania,“ uviedol primátor Ján Ferenčák.

Plocha oploteného areálu predstavuje 5 504 m2. Relaxovať sa tam dá v dvoch bazénoch so slanou morskou vodou. Morská soľ pochádza z chorvátskeho ostrova Pag. Pre deti je určený menší bazén s plochou 36 m2, kubatúrou 18,4 m3 a hĺbkou 0,4 metra. Teplota vody je 35 stupňov Celzia a napúšťať sa bude počas sezóny raz za mesiac. Veľký bazén má vodnú plochu 628,5 m2, kubatúru 628,5 m3 a hĺbku 1,4 metra. Teplota vody sa tam pohybuje od 20 do 28 stupňov Celzia. Kapacita komplexu je koncipovaná pre 300 osôb.

V prevádzkovej budove nechýba bufet s typicky letným sortimentom. V ponuke budú  okrem obľúbených pochúťok rýchleho občerstvenia, či nanukov aj zdravé smoothie.

Spracoval: Ing. Zuzana Šlosárová, vedúca odd. komunikácie, propagácie a regionálneho rozvoja, zuzana.slosarova@kezmarok.sk, +421 905 730 940