Zimná rozprávka bez hraníc začína

Bachledova dolina  14.12.2022

Zima priniesla prvý sneh už koncom novembra a v posledných dňoch je k nám s nádielkou snehu veľmi štedrá. Teploty klesli a vytvárajú tak ideálne podmienky pre zasnežovanie svahov. Horské stredisko Bachledka tak naplno využíva počasie,  pracuje na zasnežení zjazdoviek a príprave zimnej sezóny. Tá sa v Bachledke spustí už túto sobotu 17.12.2022. Po rokoch s obmedzeniami sa stredisko pripravuje na lyžovačku v plnom nasadení. Návštevníci si tak budú môcť konečne naplno užiť upravené zjazdovky, zimné atrakcie a rozprávkovú zimnú atmosféru pod štítmi Belianskych Tatier. Výhodné predsezónne ceny, množstvo snehu a voľnejšie svahy priam lákajú na predvianočnú lyžovačku.

V Bachledke sa môžu tento rok lyžiari tešiť na 8 km zasnežovaných zjazdoviek rôznej náročností, ktoré obsluhuje kabínová a sedačková lanovka i 5 vlekov. Celé rodiny sa vyšantia na 2,5 km dlhej sánkarskej trati. Sánky si nosiť netreba, požičovňa disponuje dostatočným množstvom saní i lyží. Kto preferuje bežecké lyžovanie vychutná si 14 km dlhú trať hrebeňom Spišskej Magury s krásnymi výhľadmi. Tie sa naskytajú z viacerých častí strediska, no tie najkrajšie je možné zažiť na Chodníku korunami stromov. Ten návštevníkov miernym stúpaním zavedie až do výšky 24m priamo do korún stromov. Z celej trasy sa potom stačí len kochať  výhľadmi na Tatry a malebné Zamagurie. Adrenalín je možné zažiť nie len na lyžiach, ale aj z vrchu vyhliadkovej veže, kde je umiesená sieť s priehľadom do prázdna vo výške až 32m. Naučiť sa lyžovať nebola ešte nikdy taká zábava. Bachledka má pre začínajúcich lyžiarov pripravené 2 výučbové areály s hernými prvkami, kolotočom a vnútorným detským kútikom. Lyžiarska škola sa nachádza na hrebeni i priamo pri parkovisku v Bachledovej doline. Nové zábavné prvky pribudnú aj na zjazdovku Hrebeň. Tie premenia i obyčajnú jazdu na lyžiach na veľkú zábavu.

Lyžiari v Bachledke si túto zimu užijú naplno a bez hraníc. So skipasom z Bachledky si zalyžujú až v 18tich strediskách skupiny Tatry Super Ski na Slovensku i v Poľsku. V cene skipasu je nie len denné, ale aj obľúbené večerné lyžovanie. Areály je možné meniť nie len počas týždňa, ale i jedného dňa.

Pohodlné ubytovanie priamo na svahu zabezpečujú apartmány PANORAMA a Bachledka, ktoré privítajú najmenších návštevníkov i rodiny cestujúce so psíkom. Pohodlie, zahriate a chutné jedlo ponúka vyhliadková reštaurácia PANORAMA Bachledka a ďalšie reštaurácie a bistrá priamo na svahu, ktoré ulahodia chúťkam každého návštevníka.

Už túto sezónu si bude možné zakúpiť skipasy a vstupenky on-line. A to lacnejšie ako na pokladniach a bez čakania v rade. Stredisko spustí nový e-shop, ktorý ponúkne výhodné ceny lístkov, darčekových poukazov i iných služieb už začiatkom zimnej sezóny.

 

Bachledka Ski & Sun

Bachledka Ski&Sun je najrýchlejšie sa rozvíjajúce celoročné rodinné horské stredisko, ktoré sa nachádza iba 30 km severne od mesta Poprad a 15 km od poľských hraníc v Ždiari.

Navzájom spája tri doliny s prístupom do strediska z každej z nich, Bachledovu dolinu, Malú Frankovú a Jezersko.

Nájdete v ňom obľúbenú atrakciu Chodník korunami stromov, veľký detský areál Kráľovstvo lesa, bobovú dráhu, discgolf, detské ihriská a množstvo trás pre horskú turistiku a cyklistiku. Areál zahŕňa lanové dráhy, vyhliadkovú reštauráciu PANORAMA Bachledka, bistrá, apartmány Bachledka a PANORAMA, ako aj rôzne obchody, požičovňu e-bikov a lyží a ďalšie služby.

V zimnej sezóne ponúka celosezónnu garanciu snehu a rôznu náročnosť zjazdoviek v dĺžke 8 km. V prevádzke je tiež 2,5 km sánkarská trať a 2 detské areály s lyžiarskou školou. Je členom skupiny Tatry Super Ski, ktorá združuje 18 lyžiarskych stredísk v Poľsku a v Tatrách s využitím jedného skipasu.

 

Martina Múdra
Marketing a komunikácia

BACHLEDKA Ski & Sun