Začali jarné prázdniny, Ždiar sa na deti pripravil

Jarné prázdniny tohto roku začali Bratislavčania. Pre prevádzkovateľov centier cestovného ruchu to znamená vyhrnúť si rukávy, nabrať silu a pustiť sa do práce, ktorej je v tomto týždni neúrekom.

Bratislavské jarné prázdniny sú vždy rušné a náročné. Západoslováci majú blízko do alpských stredísk, ktoré radi navštevujú a následne porovnávajú úroveň služieb v zahraničí s tou na Slovensku. Pre všetkých poskytovateľov služieb v cestovnom ruchu ide vždy o výzvu a o poskytnutie čo najkvalitnejších služieb pri nápore množstva klientov. Jarné prázdniny preto každoročne vyžadujú dobrú prípravu.

V Belianskych Tatrách – či v Bachledovej doline, alebo v Ždiari a okolitých obciach čaká na turistov hneď niekoľko prekvapení, noviniek i rodinný program.

V Ždiari je možností na lyžovanie skutočne dosť. V obci sa nachádza až 6 lyžiarskych areálov s rôznou dĺžkou i náročnosťou zjazdoviek. Najväčším z nich je BACHLEDKA Ski & Sun, v ktorej je k dispozícii 11 km zjazdoviek v troch prepojených dolinách i atrakcie pre celú rodinu ako snowrafting, snowtubing, detský náučný chodník, 2 detské ski parky, či 4 poschodia vysoká vyhliadková veža.

Do strediska pribudla tento rok meraná slalomová dráha, ktorá je voľne prístupná a nachádza sa na zjazdovke Bachledka II. V Jezersku je novinkou osvetlené klzisko s požičovňou korčúľ pri Penzióne SKI Jezersko. Dovolenkárov prichádzajúcich zo strany Pieniny poteší nová prístupová cesta cez Malú Frankovú, ktorá cestu do Bachledky podstatne skráti.

Bachledka je členom skupiny TatrySki, čo pre lyžiarov znamená, že pri kúpe viacdňového skipasu môžu na jeden lístok lyžovať nie len v Bachledke, ale i v ďalších ôsmych strediskách za hranicami v Poľsku. Spolu až na 40 km zjazdoviek.

Vyznávači bežeckého lyžovania nájdu v Ždiari hneď niekoľko trás. 7 km trasu po hrebeni Spišskej Magury i ďalšie trasy v Monkovej doline a Strednici.

Štvrtky patria v Bachledke deťom. Každý štvrtok sú pre deti i ostatných lyžiarov pripravené zábavné rozprávkové animácie s maskotmi z Ľadového kráľovstva a Disney rozprávok. Pripravené je maľovanie na tvár, súťaže, hry aj minidisco.

V sobotu 25.2.2017 obsadia Bachledku bicykle, snowscooty a skki trikke, ktoré sa zídu na adrenalínovom zábavnom podujatí SNOWPARADE. Pretekať sa bude v zjazde po trati s prekážkami zo snehu, ktorej stavbu má na starosti známy pretekár mestských zjazdov Filip Polc. Snežná paráda bude pokračovať after párty v aprés ski bare La Gamba.

Program pre dovolenkárov majú prichystaný aj ubytovacie zariadenia. Deti tam čakajú večerné animačné programy a dospelých zase hudobné večery na goralskú nôtu.

Neobyčajným je už len samotný pobyt v rázovitej obci Ždiar so svojou unikátnou ľudovou architektúrou, folklórom a kuchyňou, ktorú možno ochutnať i priamo v dome Ždiarskeho múzea. Dovolenka pod Belianskymi Tatrami nie je len o snehu a lyžovačke, ale i oddychu v termálnych kúpaliskách a wellness centrách, spoznávaní prírodných krás napr. Belianskej Jaskyne v Tatranskej Kotline, kultúrnych pamiatok ako poľovníckeho zámočku Hohenlohe (pre verejnosť je otvorený každý štvrtok na objednávku), či Červeného Kláštora mnícha Cypriána v Pieninách.

Stačí pobaliť rodinu a prísť si užiť pravú ždiarsku zimu.

Zdroj: BACHLEDKA Ski & Sun