Víkend plný zábavy alebo rozlúčka s prázdninami v Spišskom Podhradí

Teplé a slnečné dni plné pokoja, oddychu a sladkého ničnerobenia sa už pomaličky, ale isto blížia ku koncu. Veríme, že každý si ich užil naplno a všetci sa už pripravujeme na príchod jesene. Predtým, sa však veru patrí rozlúčiť sa s letom, a to naplno. A jedna taká poriadna rozlúčka bude na Vás prvý septembrový víkend čakať práve v Spišskom Podhradí.

Najprv všetci povzbudíme nadšencov cyklistiky, ktorí sa počas každoročnej „Cyklojazdy histórie“ zúčastnia už jej 22. ročníka. Podujatie symbolicky spájajúce dve významné historické stavby patriace svojou rozlohou medzi najväčšie na Slovensku a v strednej Európe, odštartuje svoju časť v Spišskom Podhradí vo štvrtok 31. augusta 2023 o 08:30 hod. na Mariánskom námestí pred Mestským úradom. Cyklisti budú prechádzať niekoľkými mestami, či obcami a čerešničkou na torte im bude tradičný výstup na Pustý hrad.

Po športe nasleduje kopec zábavy pre deti i dospelých. Počas sobotného podujatia „Podhradie deťom“ si nielen tí menší môžu vyskúšať svoje vedomosti a zručnosti na stanovištiach prvej pomoci, obzrieť si z blízka hasičské alebo policajné auto, či povyzvedať sa čo to od záchranárov. Za odmenu to budú môcť deti poriadne roztočiť na „Detskej párty s ujom Ľubom“ a chýbať nebude ani  „cukríkový dážď“. Špeciálny koncert populárnej hudby Vám predvedú deti i učitelia zo Základnej umeleckej školy v Spišskom Podhradí a domov sa veru tak skoro nepôjde. O poriadnu rozlúčkovú diskotéku sa postará DJ Marcellik.

Komu by sa to všetko zdalo málo, môže sa navyše povoziť na koníkovi, poskákať si na nafukovacej atrakcii, či pokúsiť sa zvládnuť úlohy „skúsených“ skautov. Občerstvenie určite padne vhod po takom „náročne zábavnom“ dni. Aj to na Vás bude čakať spolu so suvenírovými stánkami, či nebesky sladkým trdelníkom.

Aby sme to opäť trošku prestriedali, v nedeľu 3. septembra sa môžete tešiť na 40. ročník športového podujatia „Beh okolo Spišského hradu“. Pretekať, ako je už zvykom, sa začne od rána a to na niekoľkých tratiach. Tí „naj“ bežci si určite trúfnu na 19 alebo 12 km-ovú trať vedúcu zo Spišského Podhradia okolo Spišského hradu a končiacou pred Mestským úradom. Pre žiakov sú samozrejme pripravené kratšie trate po meste a nezabudlo sa ani na tých najmenších, ktorí si hrdo môžu zabehnúť počas „baby pretekov“. Tak čo, prídete povzbudzovať, alebo si aj zabehať?

Tak, či tak, o zábavu v Spišskom Podhradí núdza nebude. Nenechajte si ujsť príležitosť a rozlúčiť sa s prázdninami tak ako sa patrí. A navyše sa ešte poslednýkrát v tomto roku povoziť aj na vláčiku Hanička.

Tešíme sa na Vás!

S úctou,

MVDr. Michal Kapusta, primátor mesta