Víkend plný pretekov v Bachledke

Lyžiarov v Bachledke čaká víkend v znamení pretekov. Štartovať budú už štvorročné deti. Najstarší pretekár oslávi na svahu 92. narodeniny.

Blížiaci sa víkend bude v Bachledovej doline v znamení lyžiarskych pretekov. Súťažiť sa bude oba dni v disciplíne obrovský slalom. Sobota (21.1.2017) je vyhradená pre najmenších lyžiarov do 6 rokov, ktorí si zmerajú sily na preteku Superbaby cup. Deň však nebude len o meraní najrýchlejších časov. Najdôležitejším posolstvom podujatia je zábava na snehu a radosť zo športu. Sobotu na svahu budú spríjemňovať aj detské animácie a súťaže s maskotom Gorgym.

V nedeľu (22.1.2017) sa na štart postavia amatérski i profesionálni lyžiari, ktorí prídu vzdať poctu nášmu krajanovi, bývalému olympionikovi Vladimírovi Krajňákovi. Druhý ročník memoriálu na jeho počesť sa bude konať na obľúbenej zjazdovke Furmanec v stredisku Bachledka Ski & Sun. V kategórii veteráni odštartuje i brat V. Krajňáka pán Otto Krajňák, ktorý tento rok na zjazdovke oslávi 92. narodeniny.

„Je nám veľkou cťou, že medzi štartujúcimi máme tak vzácneho hosťa, ktorý svojimi výkonmi a životným štýlom všetkým dokazuje, že športovať sa dá skutočne v každom veku.“

Pretekárskou nedeľou bude hostí sprevádzať dobrá nálada a maskot Gorgy, ktorý ako predlyžiar preteky odštartuje. Chod strediska nebude obmedzený a v prevádzke budú všetky zjazdovky, lanovky a vleky.

Viac informácií nájdete na webovej stránke http://www.skibachledova.sk/ a na Facebooku TU

Martina Múdra
Bachledka Ski & Sun