Vianočné tvorivé dielne na Kežmarskom hrade

Pomôžte vianočne vyzdobiť Kežmarský hrad!

Z dôvodu neutíchajúcej pandémie COVID-19 Múzeum v Kežmarku túto aktivitu prispôsobilo momentálnej situácii a opatreniam. Tohtoročné Vianočné dielne budú – podobne ako v minulom roku – fungovať formou tzv. home-office.

Tvorivé dielne pozostávajú opäť z dvoch tém. Jednou je výroba vianočných sánok a druhou tvorba veselých snehuliakov. Tieto témy sú určené pre skupiny aj triedy, ktoré sa naďalej učia prezenčnou formou. Keďže v kolektíve je sila aj pomoc vyučujúcich. Ich veľkosť, materiálne spracovanie, plastickosť, respektíve plošnosť, výzdoba – toto všetko je na vašej fantázii a tvorivosti.

Samozrejme, do výroby sa môžu zapojiť aj jednotlivci, ktorí zostali doma alebo sa učia dištančne. Boli by sme radi, ak by tieto výrobky vyhotovili deti spolu s rodičmi, starými rodičmi či súrodencami. Podobne ako v prvej skupine, aj tu nechávame výrobu na deťoch. Materiálne spracovanie, farebnosť, veľkosť, plastickosť/plošnosť.

Výrobky detí a tried môžete priniesť vy, rodičia či detičky priamo do Múzea v Kežmarku, kde budú súčasťou výzdoby hradu v rámci každoročnej Vianočnej prehliadky. Jej tohtoročný názov znie „Medové Vianoce“.

Ak sa zapojíte do tvorivých dielní, automaticky ste v súťaži o vstupenku na špeciálnu prehliadku hradu v rámci Medzinárodného dňa detí v budúcom roku 2022. Triedy môžu získať jednu vstupenku pre celú triedu a jednotlivci vstupenku pre rodinu (dvaja rodičia + dve deti).

Z vašich výrobkov Múzeum v Kežmarku vyberie tie najkrajšie a výhercov zverejnia po skončení vianočných sviatkov.

Vaše dielka, ale aj veľké diela môžete priniesť do kancelárií Kežmarského hradu do utorka 14. decembra 2021. Adresa: Múzeum v Kežmarku, Hradné námestie 42, 06001, Kežmarok.

V prípade akýchkoľvek otázok môžete kontaktovať Múzeum v Kežmarku na čísle: 0918 742 726.

Pomôžte aj tento rok rozžiariť Kežmarský hrad svojimi nádhernými výrobkami a priniesť tak radosť do priestorov múzea.

Viac informácií vrátane inšpirácií na rôzne dekorácie nájdete na stránke www.kezmarok.com