Veľká noc v Kežmarskom parku

V piatok 8. apríla 2022 o 11.00 hod. bude slávnostne sprístupnená veľkonočná výzdoba v parku pred Mestskou knižnicou na Hlavnom námestí v Kežmarku.

V programe vystúpia FS Zvonárka a DFS Zvonárik.
V prípade nepriaznivého počasia sa otvárací program doplnený folklórnym vystúpením jarných tradícií našich predkov v naštudovaní FS Zvonárka uskutoční vo Výstavnej sieni, Hlavné námestie 64.

Do projektu maľovania obrích kraslíc sa zapojili školy z mesta Kežmarok. Spolu ich je 15: MŠ Cintorínska, MŠ pri Dennom detskom sanatóriu, MŠ K. Kuzmányho, MŠ Možiarska, MŠ Nižná brána, SMŠ Sníček, MŠ sv. Kríža, ZŠ Dr. D. Fischera, ZŠ Grundschule, ZŠ Nižná brána, ZŠ sv. Kríža, Spojená škola, ZUŠ A. Cígera, Škola umeleckého priemyslu, SSŠ Biela voda.
Ústrednú 1,5 m vysokú kraslicu dekorovali študenti Školy umeleckého priemyslu, ďalších štrnásť polmetrových kraslíc zdobili deti a žiaci tunajších materských a základných škôl.

V Múzeu v Kežmarku sa uskutočnil projekt tvorivých dielní Hravé krasličky. Vyzdobené vajíčka z tejto aktivity budú zdobiť briezky „letečká“ osadené pri vstupoch do parku.

Veľkonočná inštalácia v parku potrvá do 24. apríla 2022.

Viac informácií nájdete na Facebooku TU alebo na stránke www.kezmarok.sk.