V Prešovskom kraji spustili siedmy ročník cestovateľskej súťaže

Dovolenka pre rodiny s deťmi v Prešovskom kraji

PREŠOV (16. jún 2022) – Počas letnej turistickej sezóny v Prešovskom kraji je pre rodiny s deťmi pripravený bohatý program. Na návštevníkov čaká už siedmy ročník projektu LEGENDARIUM. Zábavno-súťažné putovanie s legendami prináša rozmanité tipy na výlety a podporuje rozvoj cestovného ruchu na celom území kraja.

Cestovanie s legendami sa v Prešovskom kraji stalo už tradíciou. Každoročne ho pripravuje Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Siedmy ročník Legendaria má prívlastok Vyskladaj si leto. Cestovatelia si ho vyskladajú zo zážitkov a dobrodružstiev, ktoré zažijú na cestách za legendami. Pripravených je takmer sedemdesiat zariadení, ktoré vydávajú súťažné pečiatky a pätnásť prírodných lokalít s trezormi, ktoré ukrývajú súťažné nálepky.

Zábavno-súťažné cestovanie trvá od 15. júna do 11. septembra 2022.

Projekt sa organizátori snažia každý rok obmieňať o nové zariadenia a lokality. Ponuka výletov je šitá na mieru rodinám s deťmi. „Po období obmedzení v cestovnom ruchu, ktoré priniesla pandémia, prinášame turistom rozmanitú ponuku zážitkov v desiatkach zapojených zariadení. Aj týmto spôsobom podporujeme ich návštevnosť. Našou snahou je pritiahnuť pozornosť verejnosti aj na menej známe miesta a lokality, čo sa nám vďaka projektu a vzájomnej spolupráci zariadení už niekoľko rokov darí,“ uviedol Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska. Do projektu sú spoločne zapojení silní hráči ako aquaparky a známe atrakcie spolu s novými alebo menej známymi zariadeniami a lokalitami.

V tomto roku vďaka projektu prechádza obnovou lokalita Údolie obrov v Slanských vrchoch, kde vzniká zábavno-náučný chodník spojený s miestnou legendou o obrovi spod Oblíka.

Víly, obry, hradné panie aj hrdinovia z histórie

Pätnásti hrdinovia pozývajú v Prešovskom kraji na výlety od Vysokých Tatier až po Poloniny. Každá postavička má svoj pútavý príbeh, ktorý zaujme nielen detského prijímateľa. Stretnúť sa tak môžete s vílou Kvetuškou v Tatrách, s čiernou pani v okolí Kežmarku alebo s vojakom Vasiľom v regióne pod Duklou. Hrdinov dopĺňajú historické postavy ako peňazokaz Gabriel z Jasenovského hradu či medová Žofia z Polonín. Každý hrdina láka na návštevu svojej lokality – do rozmanitých zariadení aj na turistiku do prírody. Legendarium vytvára program pre rodiny s deťmi na celé leto, iniciuje návštevu viacerých lokalít  a predĺženie pobytu v kraji.

Zábavné hľadanie trezorov a odmeny

V takmer sedemdesiatich zariadeniach (hrady, múzeá, kúpaliská, ranče, športoviská, lanovky a rôzne atrakcie) získajú návštevníci súťažné pečiatky. S prvou pečiatkou deti dostanú zdarma bohato ilustrovanú brožúru Legendarium, do ktorej zbierajú súťažné nálepky a pečiatky. Nájdu v nej všetky tipy na výlety ako aj  indície, kde sa vybrať do prírody hľadať ukryté trezory. Práve pátranie po trezoroch s nálepkami patrí k mimoriadne obľúbenej aktivite.

Súťažné nálepky a pečiatky sú zlosovateľné, súťaží sa o rozmanité ceny. Okrem záverečného žrebovania zbierajú deti výhry aj počas cestovania v troch garantovaných hraniciach. Zaujímavý príbeh, ponuka výletov a zbieranie odmien sú spojené do jedného produktu, ktorý motivuje turistov k návšteve Prešovského kraja a najmä k predĺženiu pobytu v našom kraji. Veríme, že i v tomto roku zaujme množstvo návštevníkov, za predošlé roky ich rátame v tisícoch,“ doplnila Jana  Andraščíková z marketingu KOCR Severovýchod Slovenska.

 *****

LEGENDARIUM má na konte viaceré ocenenia – Najlepšia inovácia v cestovnom ruchu 2015 od Ministerstva dopravy SR,  1. miesto Najlepšia slovenská aplikácia – AndroidCode 2015, 1. miesto a 2. miesto získali v r. 2015 a 2016 propagačné materiály LEGENDARIUM od Klubu fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov v kategórii najkrajší propagačný materiál kraja/regiónu.

 

Kontakt:

médiá/PR  KOCR Severovýchod Slovenska
051/775 45 05

media@severovychod.sk

www.severovychod.sk