Tvorivé dielne v Múzeu v Kežmarku

Vážené pani riaditeľky, vážení páni riaditelia, ctené pani učiteľky a ctení páni učitelia.

Múzeum v Kežmarku vás pozýva na vianočné tvorivé dielne. Po dlhej pauze spôsobenej COVID-19 sú tvorivé dielne v tradičnej forme späť!

Tento rok sa tvorivé dielne uskutočnia v dvoch blokoch.

Čarovný betlehem vo Výstavnej sieni múzea

Prvý blok tvorivých dielní prebieha ako sprievodné podujatie krásnej výstavy betlehemov z dielne známej keramikárky Márie Hanúskovej. Tvorivé dielne s názvom Čarovný betlehem môžete navštíviť 23. novembra 2022 a 30.novembra 2022 od 10:00 do 15:00 v priestoroch Výstavnej siene Múzea v Kežmarku na Ul. Dr. Alexandra č. 11 v Kežmarku. Počas tvorivých dielní budú deti a študenti pracovať s modelárskym materiálom, ktorý je podobný hline. Dozvedia sa viac o symbole Vianoc – betleheme. Nebude sa však len modelovať, ale aj farbiť, lepiť a strihať. Inšpiráciou pre ich výrobky bude výstava betlehemov, ktorá bude sprístupnená v priestoroch Výstavnej siene od 16. novembra 2022.

Tradičné Vianoce na Kežmarskom hrade

Druhým blokom sú dobre známe, vianočné tvorivé dielne na Kežmarskom hrade s názvom Tradičné Vianoce. Tie môžete navštíviť od 1. decembra do 14. decembra 2022 v čase od 9:00 – 15:00 na Kežmarskom hrade.

Počas vianočných tvorivých dielní sa spolu pozrieme na to, ako kedysi prežívali najkrajšie ročné obdobie naši predkovia, ukážeme si ako a z čoho sa kedysi vyrábali dekorácie. Preto budeme tvoriť tradičné vianočné ozdoby s použitím prírodných materiálov, ktoré sú v tomto období všade okolo nás v prírode dostupné.

Na tvorivé dielne je potrebné sa vopred objednať na tel.č. 0918 742 726 alebo na lektori@kezmarok.com. Vstupné je 2€.

Srdečne vás pozývame aj na výstavu betlehemov vo Výstavnej sieni Múzea v Kežmarku a na Vianočnú prehliadku na Kežmarskom hrade. Tieto akcie obohatia tie najkrajšie výrobky, ktoré budú počas tvorivých dielní vytvorené.

Zdroj: https://kezmarok.com/

Facebook event Tvorivé dielne v múzeu