TATRANSKÝ VETERÁN 2017

TATRANSKÝ VETERÁN CAR CLUB POPRAD v spolupráci s MESTOM POPRAD, KEŽMAROK, LEVOČA, SPIŠSKÁ BELÁ, a MESTOM PODOLÍNEC si Vás a Vášho miláčika – historické vozidlo dovoľuje pozvať, na 31. ročník stretnutia členov a priateľov nášho klubu, ktorý sa bude konať 04 – 05.08.2017, pod tradičným názvom TATRANSKÝ VETERÁN 2017.

Zraz historických vozidiel prevedie veteránov najkrajšími kútmi Spiša – zo Starej Ľubovne, cez Podolínec, Spišskú Belú, Kežmarok, Poprad až do Levoče.

Tento rok sa do zrazu zapojilo 42 posádok,pričom každé jedno auto je jedinečné a má vlastný príbeh. Veterány prezentujú vývoj motorizmu vrátane dizajnérskej práce. Najväčším lákadlom budú hneď tri unikátne exponáty, ktorých vlastníkom je Antonín Pavelka – kočiarový elektromobil DORA – replika z 1906 alebo inak „matka elektromobilov“. Ďalšou atrakciou bude jednokolesový motocykel podľa predlohy Francúza Ericha Edisona Putona z roku 1894 – replika originálu. Treticu unikátov, ktoré pôjdu v čele historickej jazdy, uzatvára prvý parný motocykel na svete – Sylvester Howard Roper, 1867-1869 – replika originálu.

Široká verejnosť si tak bude môcť naživo nahliadnuť na automobilové legendy značiek európskych značiek Tatra, Praga, FIAT, FERRARI, ROLLS-ROYCE ale významnú časť posádok budú tvoriť aj automobily amerických značiek BUICK, PACKARD, CHEVROLET, PONTIAC a FORD.

Pri pohľade na historické vozidlá, človek často zistí, že sa pozerá na umelecké dielá, ktoré častokrát predbehli dnešnú dobu. Veď na týchto vozidlách je prezentovaný vývoj motorizmu vrátane dizajnérskej práce, ako aj konštrukcie jednotlivých automobilov.

veterani17