Svetový deň cestovného ruchu v Prešovskom kraji

 

Svetový deň cestovného ruchu si v Prešovskom kraji pripomenieme 23. septembra 2017 v Spišskej Belej. Podujatie je spojené s 15. ročníkom Spišského zemiakarského jarmoku, vyhodnotením kampane LEGENDARIUM a verejnosti bude predstavený aj pripravovaný nový produkt cestovného ruchu Svätomariánska púť. 

Kde: Námestie Spišská Belá

Kedy: 23/09/2017, 10:00 – 23:30

Svetový deň cestovného ruchu (turizmu) pripadá na 27. septembra. V tento deň v roku 1979 boli prijaté stanovy Svetovej organizácie turizmu a zároveň sa jedná o deň, kedy sa končí hlavná turistická sezóna na severnej pologuli a začína sa sezóna na južnej zemskej pologuli. Svetový deň turizmu oslavujú organizácie zvyčajne v najbližší víkend výročia, v Prešovskom kraji to bude v sobotu 23. 9. 2017 na námestí v Spišskej Belej počas 15. ročníka obľúbeného Spišského zemiakarského jarmoku.

V bohatom programe sa môžete tešiť na rozmanité kultúrne vystúpenia, veselé súťaže, vyhodnotenie letnej kampane LEGENDARIUM – aj s obľúbenými maskotmi. V areáli sa predstavia  remeselníci, ochutnať budete môcť tradičné jedlá, pozrieť si výstavy plodín, zvierat i techniky. V stánku na námestí môže verejnosť spoznať pripravovaný nový produkt cestovného ruchu v rámci projektu Svätomariánska púť – Svetlo z východuktorý je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014-2020. Podujatie je určené širokej verejnosti.

Zdroj: www.severovychod.sk

SVS-svetovy-den-cestovneho-ruchu-2017-poster-WEB