Splav Dunajca na pltiach a raftoch štartuje v piatok

Splav Dunajca na pltiach a raftoch sa otvára pre verejnosť v piatok 8.mája.

Jednou z najväčších športových atrakcií v Pieninskom národnom parku je splav kaňonom rieky Dunajec na pltiach a raftoch. Každoročne sa rieka odomykala symbolickým kľúčom za prítomnosti verejnosti, ľudovej hudby a s požehnaním kňazov, aby boli vody Dunajca k ľuďom žičlivé a pre splav bezpečné.

Rok 2020 priniesol všetkým náročnú situáciu a turbulencie v rodinnom i pracovnom živote.  Gorali sa museli aj v minulosti nie raz s ťažkosťami popasovať, či s pokorou ich prekonať. Pltníci a prevádzkovatelia kanoe a raftov očakávali, že budú môcť po zime oveľa skôr vykonávať svoju nevšednú prácu, ktorá je zodpovedná a zábavná zároveň. Práca, počas ktorej môžu odovzdávať svoju úctu a lásku k Pieninám.

V piatok 8. mája sa v obmedzenom režime spúšťa splav a rafting na rieke Dunajec.

Nastúpiť môžete na pltnici pri penzióne Pltník, alebo pri obci Majere.

Najdôležitejším opatrením je zabezpečenie hygienických opatrení a regulácia počtu návštevníkov, teda obmedzený počet cestujúcich na pltiach a raftoch.

Vstup do plavidla je povolený len s ochranným rúškom a dezinfekciou rúk alebo v rukaviciach.

Reštaurácie v strediskách ostávajú zatiaľ zatvorené. Zabezpečený bude predaj nápojov a občerstvenia z okienka a letné terasy.

Dobrou správou je, že bytovať sa môžete v dreveniciach, chatách a chalupách. Tip: www.chatypieniny.sk, www.campingdunajec.sk

Poskytovatelia služieb v Červenom Kláštore sú pripravení na letnú sezónu a po zmene a uvoľnení prísnych opatrení pripravujú návštevníkom ďalšie služby s cieľom uspokojiť ich očakávania a zabezpečiť príjemné strávenie voľného času.