Rozprávka s pesničkami na Kežmarskom hrade

Mimoriadne obľúbené divadelné predstavenie na Kežmarskom hrade tentoraz na motívy rozprávky Hansa Christiana Andersena Galoše šťastia. Magický príbeh a krásne scény premenia hrad na rozprávkovú krajinu. Divadelné predstavenie pre malých aj veľkých v podaní hercov exTeatro je zárukou neopakovateľného zážitku.

KEDY:

nedeľa 26. mája 2024 od 15:00 (pre širokú verejnosť, rezervácia vstupu je nutná)
pondelok – streda 27. – 29. mája 2024 od 8:00 (pre školy, rezervácia vstupu je nutná)
vstupy skupín do hradu každých 20. minút
rozprávka má celkové trvanie približne 80 minút.

VSTUPNÉ:

dospelí 8,00 €
deti ZŠ 7,00 €
deti MŠ 6,00 €

REZERVÁCIE: tel.: 0918 742 726 alebo lektori@kezmarok.com

Čo by ste si želali, ak by ste vedeli čarovať?

Mladá víla Mína má narodeniny. Jej teta – víla Šťastena by chcela ľuďom priniesť šťastie. Druhá teta – víla Starosť nie je týmto nápadom nadšená, lebo si myslí, že ľudia sami nevedia, ako ich šťastie vlastne vyzerá. Víly premýšľajú nad čarovným klobúkom, kúzelným kufrom, alebo nad niečím, čo je nielen kúzelné, ale aj užitočné.

Napríklad galoše. Tie sú užitočné: keď vonku prší a vy si nechcete zašpiniť topánky, galoše sa zídu. Tak teda čarovné galoše: len tomu, kto si ich obuje, splnia jeho želanie. Každé želanie! Čoskoro sa ukáže, že víla Starosť mala pravdu. Ľudia si želajú naozaj zvláštne veci. Keď sa im želanie splní, prichádzajú na to, že to nebolo to, čo chceli. Stalo sa to už aj Vám?

Pozývame Vás do sveta, kde sa plnia želania. Okrem toho, že sa zabavíte, prídete možno aj na to, aké dôležité je premýšľať, keď začnete: Chcel by som… Želala by som si…

My chceme, aby ste prišli a želáme Vám, aby sa Vám plnili Vaše sny – už viete, čo by ste si želali?

Námet: Hans Christian Andersen

Texty piesní: Róbert Mankovecký

Scenár a réžia: Marcel Hanáček

Účinkujú herci a herečky divadla exTEATRO.

Zdroj: https://kezmarok.com/?Kalendar-podujati#Rozpravka2024