Radošinské naivné divadlo s Mužským oddelením zavíta aj do Kežmarku

Správa z nemocnice o mužoch, ale aj ženách alebo trpká komédia o tom, ako sa otvárajú telá a duše na mužskom oddelení. To je krátky popis novej hry Radošinského naivného divadla Mužské oddelenie, ktoré kežmarskí diváci uvidia v nedeľu 13. septembra 2020 o 18.00 h vo veľkej sále Mestského kultúrneho strediska.

Jednou z najslávnejších komédií Stanislava Štepku vo viac než polstoročnej histórii Radošinského naivného divadla bol titul Ženské oddelenie (1987) – s legendárnou a nezabudnuteľnou herečkou Katarínou Kolníkovou v hlavnej úlohe. Súčasná trpká či clivá komédia Mužské oddelenie by chcela inak a po novom nepriamo nadviazať na veľký úspech spomínanej kultovej inscenácie.

V Mužskom oddelení autor s jeho typickým humorným pohľadom nám predstavuje pestré osudy skupiny pacientov v súčasnej nemocnici, tentoraz na mužskom oddelení. Budeme sledovať autentické a zemité životné príbehy ligového futbalistu, čudného a bodrého majstra opravára, bývalého hlavného čašníka a jeho ženy čašníčky, trpký príbeh vládneho ministra, ale aj doktorky a svojráznej sestričky na mužskom oddelení v štátnej nemocnici. Pestro popretkávané osudy s trpkými, ale aj – keďže sme v RND – hlavne humornými situáciami a príbehmi, ktoré však nakoniec viac podávajú správu o ubolených dušiach ako telách.

V inscenácii Mužské oddelenie diváci iste spoznajú všetky typické poznávacie znaky autora a poetiky Radošinského naivného divadla, známe herecké tváre (Maruška Nedomová, Stanislav Štepka atď.), ale hlavne typický humor, vôňu človečiny a poetické piesne, tentoraz v interpretácii tzv. javiskových nemocničných Červených nosov.

Komédiu Mužské oddelenie súbor RND pripravil s režisérom Jurajom Nvotom, hudobným skladateľom Jurajom Haškom a dramaturgičkou Mirkou Čibenkovou. Autorom hry a textov piesní Je Stanislav Štepka, ktorého, samozrejme, uvidíme aj na javisku, spoločne s Maruškou Nedomovou, Andreou Martvoňovou, Kristínou Madarovou, Mojmírom Cabanom, Kamilom Mikulčíkom alebo Štefanom Richtárechom, Samuelom Spišákom alebo Ondrejom Hraškom, Marcelou Cmorejovou alebo Anou Vyparinovou Krsmanovič, Ladislavom Hubáčkom a Vladimír Svítekom.

Vstupné na predstavenie je 19 eur. Predpredaj: Mestské kultúrne stredisko, Starý trh 47, Kežmarok; Kežmarská informačná agentúra, Hlavné námestie 46, Kežmarok; online na www.mskskezmarok.sk.