Pravá ždiarska zima v Bachledke

Zima je krásnym obdobím, prežite ju naplno so všetkým čo k nej patrí – veľkým množstvom snehu, lyžovačkou, sánkami, prechádzkami zasneženou krajinou i Chodníkom korunami stromov.

Rozmýšľate ako to skombinovať? Pomôžeme Vám. Pripravili sme pre Vás niekoľko tipov ako si naplánovať pekný zimný výlet do Bachledky. 

1. BACHLEDKA POHODLNE
Ak neholdujte športu alebo Vám to zdravie nedovoľuje, no napriek tomu si chcete užiť zimnú prírodu vyberte sa na prechádzku do korún stromov. Samotný chodník má len malinké stúpanie a jednoducho ho absolvujú seniori i malé deti v kočiaroch. Ku chodníku Vás pohodne vyvezie nová kabínová lanovka z Bachledovej doliny. Krásny zážitok z prechádzky a výhľadov môžete ukončiť dobrým obedom priamo na svahu.

2. LYŽOVAČKA S NÁVŠTEVOU CHODNÍKA
Či už obľubujete náročné zjazdovky alebo príjemnú jazdu po modrých trasách v Bachledke si vyberú všetci. V stredisku sa nachádza celkovo 9 km zjazdoviek. Táto zima lyžiarom praje, na svahoch je vyše metra upraveného snehu a podmienky sú výborné. Počas lyžovačky môžete navštíviť aj Chodník korunami stromov. Lyžiarky Vám odložíme a zdarma požičiame zimnú obuv.

3. NA BEŽKÁCH PANORAMATICKY
Ak fandíte skôr bežeckému lyžovaniu,  panoramatická trasa po hrebeni Spišskej Magury si Vás ihneď získa. Trasa v dĺžke 14 km je upravovaná ratrakom a začína v tesnej blízkosti Chodníka korunami stromov, ktorý môžete počas výletu navštíviť.

4. ŠPORTOVO SKIALPOM
Radšej si kopec vyšliapete ako sa vozíte lanovkou? Vyberte sa na výlet do korún stromov skialpom. Výborné snehové podmienky priamo predurčujú svahy na tento druh športu. Držte sa však na kraji zjazdoviek aby bol výlet nie len krásny, ale i bezpečný. Lyžiarky si môžete na chodníku odložiť a vymeniť ich za zimnú obuv, ktorú Vám požičiame zdarma.

5. SNEŽNICAMI ZIMNOU PRÍRODOU
Táto zima nám dopriala veľké množstvo snehu čo priam láka na výlet snežnicami. Ak sa nimi vyberiete do korún stromov zvoľte výstup po turistickom chodníku, ktorý v zime nie je udržiavaný. Prejsť sa môžete aj k Jezerskému jazeru či po hrebeni Spišskej Magury. Pri vstupe na Chodník korunami stromov si môžete snežnice bezpečne uložiť, aby Vám na chodníku zbytočne nezavadzali.

Viac informácií nájdete https://bachledka.sk/