Pod Spišský hrad prinesú dobrovoľníci Európu, chystajú jedinečný kultúrny festival

Až 28 dobrovoľníkov z 8 európskych miest sa 12. augusta zíde pod Spišským hradom, aby ľuďom priblížili svoju kultúru, jedlo, zvyky a priniesli tak na Spiš trochu Európy.

„Ahojte, volám sa Chiara. Verím v spoluprácu a solidaritu, teda hodnoty, na ktorých vznikla Európska únia. Tieto hodnoty by som chcela šíriť na festivale Európa pod hradom,“ hovorí mladá dobrovoľníčka z Talianska vo videu, v ktorom prezentuje chystaný prvý ročník kultúrneho festivalu Európa pod hradom (Europe Under the Castle).

S podporou Zastúpenia Európskej komisie, niekoľkých veľvyslanectiev a organizácie Človek v ohrození tak bude Spišské Podhradie prvýkrát hostiť jedinečný kultúrny festival.

Podujatie stavia na spolupráci a dialógu, jeho základom je šírenie európskych hodnôt medzi ľudí a komunikácia s občanmi o kultúrach, spolupráci a solidarite. Spišské Podhradie zaplnia nielen dobrovoľníci z celej Európy, ale aj rôzne stánky, ktoré budú prezentovať rozličné európske kultúry, jedlá a zvyky. Vystúpia netradiční umelci a počas pilotného projektu festivalu sa budú premietať niektoré filmy z festivalu Jeden svet, ako napríklad Švédska teória lásky, Sonita, či Dajte nám peniaze.

Nebude chýbať ani trh s ručne vyrobenými vecami, hry pre deti, či diskusie pre dospelých o rôznych aktuálnych témach, napríklad o globalizácii, multikulturalizme, rovnoprávnosti žien.

Pre viac informácií si pozrite Facebookovú stránku podujatia a nezabudnite, už 12. augusta v Spišskom Podhradí.

Viac informácií nájdete na oficiálnej Facebook stránke TU

plagat