Pelíšky s Kofolou

Pohoda v letnom kine so skvelým filmom? To sú Pelíšky s Kofolou na Kežmarskom hrade

Bohatý letný program filmových projekcií pod holým nebom v Kežmarku doplní tohto roku aj projekt firmy Kofola, ktorá na nádvorie Kežmarského hradu v sobotu 4. júla 2020 o 21.00 h prinesie jednu z najúspešnejších českých komédií posledných dvoch desaťročí – najznámejší film režiséra Jana Hřebejka Pelíšky.

Čo vznikne, keď sa dá dohromady Jan Hřebejk, Miroslav Donutil a Bolek Polívka? Správne odpovedali tí, ktorí povedali, že výborný film. Kto si myslí, že sa ešte nesmial tak, aby sa za brucho chytal, tak tento je tento film presne preňho. Bola by škoda prezradiť čo len jedinú z mnohých vynikajúcich hlášok, ktoré vo filme zaznejú, pretože by ste tým boli pripravení o moment prekvapenia. Teda ak ste tento skvost nevideli doteraz už niekoľkokrát a nepoznáte väčšinu z legendárnych replík nezabudnuteľných hrdinov tejto výnimočnej komédie, ktoré si s radosťou s nimi zopakujete znova.

Samozrejme, že nielen Polívka s Donutilom, ale i Jiří Kodet a mnoho ďalších hercov vo filme predviedli vynikajúce herecké výkony a Pelíšky sa právom môžu radiť k tomu najlepšiemu, čo v rámci komédií česká kinematografia doteraz vyprodukovala. Humor v tejto snímke, inšpirovanej knihou Petra Šabacha Hovno hoří, je nenapodobiteľný a okúzľujúci.

Dnes už kultová česká komédia z roku 1999 je rozprávaná očami dospievajúceho mládenca a odohráva v Čechách na konci 60. rokov 20. storočia. Film získal celkovo tri ocenenia – Českého leva za najlepší hlavný mužský herecký výkon Jiřího Kodeta, za najlepší plagát a za divácky najúspešnejší český film.

Podujatie spoločne s Kofolou organizuje kaviareň Čierna pani na Kežmarskom hrade, partnermi projekcie sú Múzeum v Kežmarku a Mestské kultúrne stredisko v Kežmarku.

Diváci sa zároveň budú môcť odfotiť pri fotostene Kofola a občerstviť sa pri sledovaní skvelého filmu čapovanou kofolou a inými dobrotami.

Vstup na premietanie je voľný!

Viac informácií na Facebooku TU