Otvorenie letnej turistickej sezóny na Kežmarskom hrade

Leto sa nezadržateľne blíži a na Kežmarskom hrade sa už nevedia dočkať vašej návštevy. Tohtoročné otvorenie sezóny bude opäť veľkolepé, plné veselých postavičiek, tanca, jedla, spevu či divadelných etúd. Vyberajte zápisníčky a diáre, pretože slávnostný začiatok programu je v nedeľu 1. mája 2022!

Veriaci sa môžu zúčastniť slávnostnej nedeľnej bohoslužby, ktorú organizuje rímsko-katolícka farnosť Kežmarok už o 11:00 hod. na nádvorí Kežmarského hradu a po nej si spríjemniť deň bohatým programom.

Začiatok programu bude o 12:45 hod. pri radnici v meste Kežmarok, ktorý otvoria šikovní bubeníci z hudobného zoskupenia Batida so svojou bubnovou show. Z radnice sa za zvuku bubnov budeme spoločne presúvať priamo na nádvorie Kežmarského hradu, kde na všetkých od 13:00 čaká bohatý sprievodný program a plno vynikajúceho občerstvenia!

V čase od 13:30 hod. na nádvorí zazneje čestná salva, ktorú zabezpečí skupina Bojník. Chýbať nebudú príhovory dôležitých hostí a o 13:50 bude skupina Bojník pokračovať v zábave aj s veselou divadelno-šermiarskou etudou na tému Kežmarský strelecký spolok. Spolu s ňou môžete zažiť príchuť historického šermu.

Od 14:10 hod. sedieť veru nebudete, keďže vám popoludnie spríjemnia krásne dievčatá zo skupiny Baila Magic Ladies, ktoré predvedú svoju tanečnú show a do tanca zapoja aj priamo vás! Od 14:40 hod. sa na vás teší výnimočný kúzelník Wolf a jeho rozprávajúce postavičky Sranda Banda.

Od 15:35 hod. sa po tretí raz pomyslene vrátime späť v čase so skupinou Bojník, ktorá nás prenesie do minulosti, priamo na pravý rytiersky turnaj. Po 16:00 hod. sa predstavia talentovaní študenti SSOŠ Biela voda z Kežmarku so svojou módnou prehliadkou, po ktorej bude nasledovať vystúpenie detského folklórneho súboru (DFS) Goralik z Kežmarku.

Záver veľkolepého dňa bude o 18:00 hod. patriť koncertu známeho slovenského speváka, účastníka televíznej show Česko-slovensko má talent, Juraja Hnilicu!

Tešíme sa na vašu návštevu a veríme, že prežijete výnimočné nedeľné popoludnie na Kežmarskom hrade!

KEDY: nedeľa 1. mája 2022

KDE: Kežmarský hrad

PROGRAM:

 • 11:00 – Slávnostná bohoslužba Rímskokatolíckej cirkvi na nádvorí hradu.
 • 13:00 – Bubnová show Batida, ich príchod do nádvoria hradu (12:45 od mestskej radnice).
 • 13:30 – Čestná salva a vystúpenie šermiarskej skupiny Bojník.
 • 13:40 – Príhovory hostí
 • 13:50 – Divadelno – šermiarska etuda – „Kežmarský strelecký spolok“ v podaní skupiny Bojník.
 • 14:10 – Tanečná show Brazílskych tanečníc a škola tanca pod vedením Baila Magic Ladies.
 • 14:40 – Kúzelník Wolf – Sranda Banda talent show.
 • 15:35 – Rytiersky turnaj skupina Bojník.
 • 16:00 – Módna prehliadka Súkromná spojená škola Biela Voda.
 • 16:35 – DFS Goralik – Kežmarok
 • 18:00 – Juraj Hnilica – koncert.

Počas celého podujatia môžete navštíviť expozície Kežmarského hradu s 50% zľavou.

Viac informácií nájdete na stránke https://kezmarok.com alebo Facebooku TU.