OOCR Tatry-Spiš-Pieniny je v priebehu roku 2022 účastníkom tohtoročných domácich aj zahraničných výstav

Oblastná organizácia cestovného ruchu Tatry-Spiš-Pieniny je v priebehu  roku 2022 účastníkom tohtoročných domácich aj zahraničných výstav .

 

Región Tatry-Spiš-Pieniny je plný prírodných krás a historicky cenných objektov, čo ho predurčuje k tomu, aby jednou z priorít prinášajúcich ekonomický prínos bol aj rozvoj cestovného ruchu.

Nestačí len „vlastniť, či mať k dispozícii“, ale je  dôležité „dať o sebe vedieť“.

To si uvedomujú aj naši členovia, preto využívajú rôzne príležitosti a udalosti, počas ktorých je možné sa odprezentovať záujemcom a potenciálnym návštevníkom.

 

V dňoch 3.2. – 6.2. 2022 sa naša OOCR Tatry-Spiš-Pieniny zúčastnila výstavy cestovného ruchu UTÁZAS v Budapešti. Súčasťou výstavy bola aj  expozícia národného stánku Slovenska pod záštitou MDV SR. V tejto spoločnej expozícií sme zastupovali  našu OOCR TATRY-SPIŠ-PIENINY. Okrem nás v spoločnom stánku bolo 12 spoluvystavovateľov zo Slovenska.  Prvé dva dni výstavy boli zamerané pre odborníkov v cestovnom ruchu (CA a CK). Návštevnosť vzhľadom  na politickú situáciu v Európe bola nižšia ako po iné roky. Z materiálov bol najväčší záujem o spoločnú brožúru  Tatry – Spiš – Pieniny a tiež o turistické a cyklistické mapy. Pozornosť sa sústreďovala na letné pobyty, ubytovanie v chatách v tichom prostredí. Cestovné kancelárie a agentúry sa zaujímali aj o spoločne autobusové zájazdy do nášho regiónu a pýtali sa na rôzne atrakcie pre rodiny s deťmi.

 

Veľtrh HOLIDAY WORLD & REGION WORLD v Prahe sa konal v termíne od 18. – 20.3.2022

Areálom sa premleli tisícky návštevníkov, pričom cca 95% z nich boli Česi. Zaujímali sa o to, kde sa náš kraj nachádza, čo je možné v ňom vidieť, čo zažiť i ako sa k nám dostať. Mnoho z nich náš kraj poznalo, ale nevedeli o novinkách, ktoré sa za posledných 10 rokov vybudovali a iných zmenách v našich regiónoch. Upútala ich prezentácia fotografií na tablete a naše odporúčania, ako môžu prežiť svoju dovolenku v podhorí Vysokých Tatier, čo navštíviť, ako vyplniť jednotlivé dni. Vysoké Tatry Českí turisti poznali, ale krásy Pienin bolo potrebné niektorým pripomenúť.

 

V dňoch 4.4.-5.4.2022 zorganizovala agentúra Slovakia Travel pracovné stretnutie s poľskými novinármi vo Varšave. Súčasťou pracovného stretnutia boli prezentácie slovenských zástupcov Oblastných organizácií cestovného ruchu a iných organizácií. Za Slovakia Travel stretnutie organizoval Martin Pavlík (zástupca pre Poľsko) a novinárov privítal generálny riaditeľ Václav Mika.

Počas stretnutia sme odprezentovali historické dedičstvo a pamiatky UNESCO na Spiši, atraktívne splavy v Pieninách, celoročne otvorené  rezorty v Levočskej Doline, Bachledovej Doline, či termálne kúpalisko vo Vrbove.

 

Výstava cestovného ruchu ITF Slovakiatour Bratislava 2022 je pred nami. Sme zvedaví, ako sa zapísalo dvojročne „covidové“ obdobie v pamäti našich návštevníkov, či budú ochotní počúvať naše ponuky a tipy na výlety. Verme , že áno, pretože každý rád oddychuje a relaxuje po vykonanej práci a v regióne Tatry-Spiš-Pieniny si tú pravú dovolenku nájde každý.

 

Spracovala:
Ing .Gabriela Bodnárová,
výkonná riaditeľka

                    

Za podporu účasti na výstavách a veľtrhoch doma aj v zahraničí ďakujeme Ministerstvu dopravy a výstavby Slovenskej republiky!