Olympijské jarné prázdniny v Spišskej Belej a iné prázdninové tipy

Deti a mládež v Prešovskom kraji sa tešili na jarné prázdniny, ktoré sa začali 21. februára. Určite by ich viac potešili kopy snehu a veselá lyžovačka, či sánkovačka. Príroda nám však nadelí sama, čo chce, a teraz to, bohužiaľ, nie je biela krajina. Ale v regióne OOCR Tatry-Spiš-Pieniny vždy nájdete počas prázdnin zábavu, poučenie, aj možnosti športu.

 

V Spišskej Belej si  Face Club pre všetky deti a mladých počas jarných prázdnin pripravil bohatý program. Téma prázdninového programu sa bude niesť v olympijskom duchu.

Face Club bude vo vymedzených hodinách otvorený každý deň od pondelka do soboty. Program bude prebiehať oddelene pre deti a mladých, no majú pripravené aj outdoorové aktivity pre širokú verejnosť.

Pripravený program si môžete pozrieť na https://spisskabela.sk/mesto/podujatia/jarne-prazdniny-vo-face-clube-sa-budu-niest-v-olympijskom-duchu/.

Pre viac aktuálnych informácií o jednotlivých aktivitách sledujte Facebookovú stránku a Instagram Face Clubu.

 

V okolí Levoče sa bude predĺžený víkend od 24. do 27. februára 2022  niesť v znamení turistiky. Uskutoční sa 53. Slovenský zimný zraz turistov a stretnutia TOM (turistických oddielov mladých) Klubu slovenských turistov. Cieľom organizátorov je ukázať turistom južnú časť Levočských vrchov, ktorá sa nazýva Levočské planiny. Pripravené trasy vedú na miesta s krásnym výhľadom na široké okolie. Uvidíte Vysoké a Nízke Tatry, Spišskú Maguru, Volovské vrchy, Branisko, Slovenský raj, či vrchol Javoriny. Na jeho južnom vrchole nazývanom Marčulina je vo výstavbe 35,7 metrov vysoká rozhľadňa, z ktorej bude panoramatický rozhľad po okolí do vzdialenosti až 150 km. Vo večerných hodinách si účastníci prezrú historické pamiatky mesta s erudovanými sprievodcami. Jednotlivé expozície Spišského múzea budú mať vo štvrtok a v piatok predĺženú otváraciu dobu.  Nebude chýbať ani svätá omša v bazilike sv. Jakuba, v ktorom sa nachádza najvýznamnejšie gotické dielo Slovenska a to dielo Majstra Pavla z Levoče. Omša bude venovaná Jakubskej a Mariánskej pútnickej ceste.

Informácie: https://www.kst.sk/images/stories/2022/Podujatia_2022/Bulletin_2.pdf

Ing. Ernest Rusnák, Kováčova vila 798/2, 054 01 Levoča, 0903 255440, rzlevoca@pobox.sk

 

Medzi rodičmi, starými rodičmi a deťmi je veľmi obľúbené verejné korčuľovanie na zimnom štadióne v Kežmarku. Jeho aktuálne otvorenie je potrebné sledovať na fcb stránke Mesto Kežmarok – oficiálna stránka.

 

Čáry – máry, alebo záhadu strateného prútika budú riešiť najmenšie deti v nedeľu 27. februára v Mestskom kultúrnom stredisku v Kežmarku. Rozprávkové predstavenie prináša na divadelné dosky Divadlo PORTÁL https://www.kezmarok.sk/podujatia/divadlo-portal-cary-mary/.

 

Ani v zimnom období počas prázdninových dní nechýba v regióne možnosť príjemne sa okúpať a zaplávať si. Termálne kúpalisko vo Vrbove je otvorené a vstup je možný v súlade s protipandemickými opatreniami. Príjemný relax v teplej termálnej vode prospeje malým aj veľkým. Rodičia môžu cestou otužovania podporiť imunitu svojich ratolestí.  Viac informácii nájdete na: https://www.termalnekupalisko.com/.

 

Veríme, že deti, rodičia, či starí rodičia si u nás vyberú tie vyhovujúce aktivity, dobre sa zabavia, pochutnajú si na miestnych špecialitách a podarí sa im spoločne stráviť pekné prázdninové dni.

 

Spracovala:
Ing. Gabriela Bodnárová,
výkonná riaditeľka