Novinky v zimnej sezóne

Kežmarok (23.1.2017) – Výborné podmienky na lyžovanie i bežecké lyžovanie, zimná turistika, návšteva pamiatok, či relax v termálnej vode to všetko ponúka destinácia Tatry-Spiš-Pieniny. Návštevníci sa tešia z pestrej ponuky destinácie a producenti služieb dobrej návštevnosti.

Slovenský cestovný ruch ešte nezažil lepší rok ako 2016. Rekordný rok naznačovali štatistiky už počas letnej sezóny 2016, preto je potešiteľné, že záujem o Slovensko pokračuje aj počas zimnej turistickej sezóny 2016/2017. Aby návštevníci odchádzali spokojní je preto potrebné zaujať ich atraktívnou ponukou. Zimná sezóna so sebou priniesla viacero pozitívnych noviniek, ktoré ocenia predovšetkým návštevníci našej destinácie.

Stredisko Bachledka Ski & Sun potešilo hlavne lyžiarov z Pienin a Zamaguria, ktorí sa do strediska dostanú oveľa rýchlejšie a pohodlnejšie po novej asfaltovej ceste z Malej Frankovej. Lyžiarov prichádzajúcich z Popradu, Kežmarku a Vysokých Tatier vozí do strediska nový skibus. Skibus funguje ako pravidelná autobusová linka s odchodom ráno o 7:45 z Kežmarku a návratom o 14:45 z Bachledovej doliny. Autobus má vyše 45 miest na sedenie a premáva podľa stanoveného rozvrhu denne až do 11.3.2017.
Novinkou, ktorá poteší hlavne deti je nové osvetlené klzisko s požičovňou korčúľ, ako aj snowtubing, snowrafting, detský náučný chodník a vyhliadková vežia. V Bachledke to tento rok bude hrať na goralskú nôtu. Na návštevníkov čaká goralský karneval, lyžovačka v krojoch, či rôzne veselice na svahu. Všetko nasvedčuje tomu, že tohtoročná zima bude dlhá, zábavná a hlavne plná snehu.

Aktuálna zimná sezóna najmä vďaka výborným poveternostným podmienkam praje lyžiarom. Na základe doterajšieho priebehu hodnotia sezónu v stredisku Resort Levočská Dolina  ako mimoriadne úspešnú. V prípade, že sa poveternostné podmienky drasticky nezmenia, je možné, že prekoná aj niekoľkoročné maximum. Návštevníci sa zároveň môžu tešiť na viaceré atraktívne podujatia. Chystá sa jazda ohňa, fašiangový karneval, valentínske láskovanie a mnoho ďalších.

Medzi obľúbené miesta návštevníkov našej destinácie určite patrí termálne kúpalisko vo Vrbove. Návštevníci Thermal parku Vrbov si môžu vychutnať zdravú geotermálnu vodu i snehovú pokrývku, ktorá dotvára krásne prostredie areálu kúpaliska s nádherným výhľadom na Vysoké Tatry. Novinkou aktuálnej sezóny bol pestrý vianočný program, ktorý pokračoval aj počas mesiaca január. Rôzne kultúrne i zábavné vystúpenia spríjemňovali návštevníkom pobyt v horúcej vode. O kúpalisku je známe, že je obľúbené nielen medzi domácimi, ale aj medzi návštevníkmi z Poľska a Českej republiky.

Centrom kultúry destinácie je už tradične mesto Levoča. Počas zimnej sezóny je najväčší záujem o Kostol Sv. Jakuba v Levoči, múzea, výstavy v Galérii Mesta Levoča a Spišský hrad, aj napriek tomu, že hrad je v súčasnosti zatvorený. Rok 2017 je v Levoči venovaný osobnosti stredovekého rezbára Majstra Pavla a jeho dielam. Pri príležitosti 500. výročia dokončenia najvýznamnejšieho diela – hlavného oltára v Bazilike sv. Jakuba v Levoči, sú pripravené mnohé podujatia rôznych žánrov. Z februárových podujatí sa návštevníci môžu tešiť na obľúbený fašiangový program Fašengi v Levoči pripomínajúci tradície našich predkov.

Ponukou pútavých kultúrnych podujatí zaujme aj mesto Kežmarok. Výstava o Kežmarskej chate a jej budúcnosti zachytáva Vysoké Tatry ako vyhľadávanú turistickú destináciu a zároveň prináša nové informácie o Kežmarskej chate a o jej budúcnosti. Nemenej zaujímavá bude prehliadka detských folklórnych súborov a choreografií v MsKS Kežmarok.

Územie Tatier, Spiša a Pienin právom patrí medzi najkrajšie regióny na Slovensku. Jarné prázdniny štartujú už v druhej polovici februára a destinácia Tatry-Spiš-Pieniny so svojou rozmanitou ponukou služieb predstavuje ideálne miesto pre Vašu dovolenku

Zdroj: OOCR TATRY-SPIŠ-PIENINY

Foto Levoča: Peter Olekšák