Novinky v zimnej sezóne 2018

Aké sú novinky v ponuke destinácie Tatry-Spiš-Pieniny?

Výborné podmienky na lyžovanie i bežecké lyžovanie, zimná turistika, návšteva pamiatok, či relax v termálnej vode to všetko ponúka destinácia Tatry-Spiš-Pieniny. Krása prírody v kombinácii s jedinečnosťou kultúrneho dedičstva sú hlavnými motívmi, prečo sa destináciu Tatry-Spiš-Pieniny oplatí navštíviť.

Slovenský cestovný ruch zažil úspešný rok 2017. Rekordný rok naznačovali štatistiky už počas letnej sezóny, preto je potešiteľné, že záujem o Slovensko pokračuje aj počas zimnej turistickej sezóny. Turisti čoraz viac vyhľadávajú rôzne atraktivity v regióne a potvrdzujú, že chcú spoznávať tento malebný kraj. Zimná sezóna so sebou priniesla viacero pozitívnych noviniek, ktoré ocenia predovšetkým návštevníci našej destinácie.

Stredisko Bachledka Ski & Sun koncom letnej sezóny otvorilo Chodník korunami stromov, ktorý sa razom stal jednou z najnavštevovanejších atrakcií v regióne. Chodník je v prevádzke celoročne, preto sa aj lyžiari môžu kochať výhľadmi na zasnežené svahy a zimnú prírodu z novej perspektívy. Ešte v minulom roku potešilo stredisko lyžiarov prichádzajúcich z Pienin a Zamaguria, ktorí sa do strediska dostanú oveľa rýchlejšie a pohodlnejšie po novej asfaltovej ceste z Malej Frankovej. Ždiar a okolitá príroda je popri známych ostatných tatranských strediskách často nepoznanou časťou Tatier. Pre návštevníkov sú počas zimy pripravené viaceré atraktívne podujatia (karnevaly, veselice na svahu a pod.). Udržiavanou bežeckou lyžiarskou stopou sa fanúšikovia tohto športu dostanú od vyhliadkovej veže do Ždiaru.

Medzi obľúbené miesta návštevníkov našej destinácie určite patrí termálne kúpalisko vo Vrbove. Návštevníci Thermal parku Vrbov si môžu vychutnať geotermálnu vodu i snehovú pokrývku, ktorá dotvára krásne prostredie areálu kúpaliska s nádherným výhľadom na Vysoké Tatry. O kúpalisku je známe, že je obľúbené nielen medzi domácimi, ale aj medzi návštevníkmi z Poľska, Českej republiky, Litvy aj Ukrajiny.

Centrom kultúry destinácie je už tradične mesto Levoča. Počas zimnej sezóny je najväčší záujem o Kostol Sv. Jakuba v Levoči, múzeá a Spišský hrad, aj napriek tomu, že hrad je v súčasnosti zatvorený. V Levoči sa pravidelne môžu pochváliť ponukou atraktívnych kultúrnych podujatí, napr. fašiangový program Fašengy v Levoči pripomína tradície našich predkov. Len 7 km od historického centra mesta Levoča sa nachádza novovybudovaný Resort Levočská Dolina. Stredisko so zjazdovkami leží v krásnej prírode Levočských vrchov. Novinkou je možnosť online dobíjania skipassov. Resort ponúka svojim hosťom široké spektrum služieb. Pre vyznávačov bežeckého lyžovania  je 10 km od Levoče pri obci Uloža upravený lyžiarsky bežecký areál s niekoľko-kilometrovými traťami.

Ponukou významných kultúrnych pamiatok sa môže pochváliť aj mesto Kežmarok. Najpopulárnejšie pamiatky v meste sú drevený artikulárny kostol zapísaný v zozname UNESCO, evanjelický kostol, evanjelické lýceum, ako aj Kežmarský hrad, ktorý je otvorený celoročne. Z ponuky kultúrnych podujatí sa uskutočnia rôzne divadelné predstavenia pre deti a dospelých. Boutique Hotel Hviezdoslav v Kežmarku pripravuje už 4. ročník oslavy francúzskej kuchyne pod názvom Goût de France/Good France. V zimnej sezóne pripravilo mesto Kežmarok na ploche futbalového štadióna 400 m okruh s upravenou klasickou bežeckou stopou a tiež traťou pre skating ( korčuľovanie na lyžiach).

Kúpele Červený Kláštor – Smerdžonka, aktuálne najmodernejšie kúpele na Slovensku, majú za sebou taktiež ďalšiu úspešnú sezónu. Každým rokom od otvorenia kúpeľov v roku 2012 zaznamenávajú rast počtu klientov využívajúcich liečebné a rehabilitačné procedúry. V prípade priaznivého počasia si v kúpeľnom areáli návštevníci môžu užiť udržiavanú bežeckú stopu v prielome Dunajca. Na Veľkonočný pondelok je pripravená  Veľkonočná oblievačka s kultúrnym programom.

Územie Tatier, Spiša a Pienin právom patrí medzi najkrajšie regióny na Slovensku. Jarné prázdniny štartujú už v druhej polovici februára a destinácia Tatry-Spiš-Pieniny so svojou rozmanitou ponukou služieb predstavuje ideálne miesto pre Vašu dovolenku.

Autor: OOCR Tatry-Spiš-Pieniny