Novinky pred letnou sezónou

Kežmarok (30.3.2017) – Patríte k milovníkom turistiky a cykloturistiky a zároveň radi spoznávate kultúru a históriu? Destinácia Tatry-Spiš-Pieniny predstavuje ideálne miesto pre Vašu letnú dovolenku. Prípravy na letnú sezónu sú v plnom prúde.

V letnej sezóne pripravuje stredisko Bachledka opäť niekoľko noviniek, vďaka ktorým objavia návštevníci jedinečnú faunu a flóru oblasti goralov z novej perspektívy a zmyslami, ktorými nie sú zvyknutí. Medzi podujatia bude i tento rok patriť bike camp s Filipom Polcom, Family DH preteky i už obľúbený Beliansko – Pieninský MTB maratón.

Združenie turizmu Levoča pripravuje na letnú sezónu kartu zliav „Spiš Card“, ktorá bude ponúkať zľavy vo vybraných zariadeniach cestovného ruchu. Využívaním karty turisti získajú finančné výhody, ako aj informácie a ponuke produktov cestovného ruchu v regióne.

Levoči si v roku 2017 pripomínajú 500. výročia dokončenia hlavného gotického oltára v Bazilike sv. Jakuba od Majstra Pavla z Levoče.  Pripravené sú viaceré atraktívne podujatia a sprievodné aktivity. Vyvrcholenie osláv 500. výročia je naplánované uprostred letnej sezóny v mesiaci júl (17.7.-23.7.2017), kedy si návštevníci môžu užiť mnoho zážitkov a zábavy. Celá akcia ponúka mnoho kultúrno-spoločenských podujatí, ukončí sa tradičnou Tajomnou Levočou. Vrcholnými podujatiami sú kultúrny recitál v Bazilike sv. Jakuba a pontifikálna omša, ktoré budú dokonca odvysielané v priamom prenose.

Ponukou pútavých kultúrnych podujatí zaujme aj mesto Kežmarok. V júli (7.7.–9.7.2017)  sa už tradične uskutoční najväčší a najnavštevovanejší festival ľudovej kultúry na Slovensku – 27.ročník festivalu ľudovej hudby a remesiel (EĽRO). Návštevníci sa môžu tešiť aj na Letný festival slovenskej a svetovej divadelnej klasiky.

Kúpalisko Thermal park Vrbov je obľúbené najmä vďaka svojej jedinečnej zdravej vode. Obľube sa teší miniDINO park pre deti. Ide o napodobeniny dinosaurov, ktoré zároveň slúžia ako šmýkačky pre deti. V rámci skvalitňovania služieb pre návštevníkov sa  podarilo zrealizovať viacero úprav za účelom zlepšenia infraštruktúry kúpaliska (rekonštrukcia sociálnych zariadení, rozšírenie kapacity skriniek, nová dlažba a pod.). Z hľadiska plánovaných podujatí sa opäť uskutoční otvorenie letnej sezóny, počas leta sú pripravené pestré animačné programy pre deti i dospelých.

Kúpele Červený Kláštor – Smerdžonka, prvé po vojne obnovené a aktuálne najmodernejšie kúpele na Slovensku, každoročne pripravujú viaceré zaujímavé podujatia. Začiatkom leta sa chystá tradičný festival Breakfestival. Najpopulárnejším podujatím je Stretnutie Goralov v Pieninách, ktoré sa pravidelne koná v druhej polovici augusta. Na záver letnej sezóny sa už tradične uskutoční Malý pieninský maratón, beh atraktívnym a majestátnym prielomom Dunajca.

 Slovenský cestovný ruch ešte nezažil lepší rok ako 2016, preto veríme, že nás opäť čaká leto plné zážitkov aj v roku 2017. Krása prírody a jedinečnosť kultúrneho dedičstva sú hlavnými motívmi, prečo sa destináciu Tatry-Spiš-Pieniny určite oplatí navštíviť.

Zdroj: OOCR TSP