Nová pátračská hra v Bachledke

Pátrajte s nami po Gorgyho elixíre života. V zázračnom lese objavte 10 stanovíšť, nájdite ich indície a odhaľte tajomstvo dlhého života hôrneho muža Gorgyho.

Deti v Bachledovej doline znovu objavili buzolu, pátrajú po elixíre života.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Tatry – Spiš – Pieniny otvorila v Bachledovej doline novú rodinnú atrakciu – pátračskú hru. Deti v nej podľa buzoly alebo GPS súradníc hľadajú indície na desiatich lesných stanoviskách. Nájdené indície zapisujú to tajničky, ktorej rozlúštením odhalia základnú indíciu elixíru života hôrneho muža Gorgyho. Ten za svoj úctihodný vek 300 rokov vďačí špeciálnemu nápoju, ktorý si sám pripravuje a pravidelne pije. Po rokoch sa rozhodol podeliť o tajomstvo elixíru života s ľuďmi, no indície na jeho odhalenie ukryl u obyvateľov lesa. Úlohou detí je nájsť miesta, na ktorých Gorgyho lesní kamaráti strážia indície. Objaviť ich a pomocou nájdených indícii rozlúštiť tajničku, ktorá ukrýva základnú prísadu elixíru. Na ceste lesom deti stretávajú rôzne lesné tvory, plnia úlohy, pátrajú po indíciách, skúmajú prvky stanovísk a spoznávajú les a život v ňom.

Úlohou hry je odlákať deti od hier v mobilných telefónoch a počítačoch a prilákať ich do lesa. Vzbudiť v nich záujem objavovať, pohybovať sa v prírode a rozlúštiť záhadu. Zároveň ich zábavnou formou učiť o živote v lese, zvieratách a rastlinách v ňom. Okrem navádzania podľa GPS súradníc sa môžu rodiny vrátiť k staršej forme a hľadať stanovištia podľa kompasu. Na ten už mnohí dospelí zabudli a deti ho dnes už nepoznajú. Rodičia sa tak vracajú do čias branných cvičení a s nadšením vysvetľujú deťom princíp orientovania sa podľa buzoly. Atrakcia sa nachádza na hrebeni Spišskej Magury so začiatkom pri Bufete pod Lanovkou. Je voľne prístupná počas celého roka. Herný plán k nej návštevníci nájdu v Infocentre v Bachledovej doline.

Gorgyho dobrodružstvo tak láka do hôr celé rodiny a ponúka im príjemnú aktivitu na deň strávený v prírode, lesoch Spišskej Magury. Prostredie v Bachledovej doliny a Ždiaru ponúka mnoho možností na trávenie voľného času v prírode. Turisti tu nájdu náučný chodník vedúci k Jezerskému jazeru, vyhliadkovú vežu, bobovú dráhu, disc-golfové ihrisko, mnoho turistických trás a cyklotrás, detské ihriská, minigolf, mini zoo a iné aktivity pre celú rodinu.

Viac informácií nájdete na webovej stránke http://skibachledova.sk/nova-patracska-hra-otvorena a na Facebook-u TU

Patracska_Hra_web