Nová linka Varšava – Poprad – Budapešť otvorená

Nová linka Varšava – Poprad – Budapešť otvorená, teší sa veľkému záujmu  zahraničných turistov aj miestnych

Poprad, 25. augusta 2017: Za prítomnosti významných hostí a zástupcov dopravcu LEO Express bola v Poprade slávnostne prestrihnutá páska pri príležitosti otvorenia novej, dlhoočakávanej autobusovej linky Varšava – Krakov – Stará Ľubovňa – Kežmarok – Poprad – Prešov – Košice – Budapešť. Nová linka po rokoch neexistencie spojenia znovu prepojí Tatry a Východ s Krakovom, Varšavou a Budapešťou. Od utorka budú spoje premávať denne, linka bude obsluhovaná novými pohodlnými autobusmi so stevardkou na palube. Ceny lístkov, ktoré sú dostupné cez internet i vo vybraných cestovných agentúrach, začínajú už do 5 EUR.

 

Slávnostné otvorenie nového spojenia, ktoré roky chýbalo

Viceprimátor Popradu Igor Wzoš, primátor Kežmarku Ján Ferenčák, prednostovia mestkých úradov vo Vysokých Tatách a Starej Ľubovni, spolu s predstaviteľmi organizácii a firiem z oblasti cestovného ruchu, vedením dopravcu LEO Express a dalších hostí slávnostne otvorili dnes, v piatok 25. augusta v areáli AquaCity Poprad novú autobusovú linku, ktorá už od utorka 29. augusta začne pravidelne premávať na svojej trase. Linku bude zabezpečovať autobusový a vlakový dopravca LEO Express, ktorý dlhodobo rozvíja cezhraničnú diaľkovú dopravu v regióne strednej Európy.

„Vďaka novej linke opäť po rokoch začne fungovať pravidelné, celoročné prepojenie verejnou dopravou medzi Východom, Tatrami, Poľskom a Maďarskom. Veľmi ma teší veľká podpora zo strany samospráv aj obyvateľov regiónu. Bez toho by táto linka nevznikla.“, hovorí Peter Jančovič, obchodný riaditeľ LEO Express. O potrebnosti tejto linky svedčí aj veľký záujem cestujúcich, ešte pred spustením spojenia bolo predaných už viac ako 500 cestovných lístkov. Veľký záujem dopravca vidí aj zo strany zahraničných turistov, ktorí vďaka novému spojeniu budú mocť pohodlne a bez auta navštíviť Slovensko.

Magnet pre turistov

Nové autobusy prvý krát po rokoch znovu prepoja Tatry a východ Slovenska pravidelnou linkou prechádzajúcou Krakovom, Varšavou a Budapešťou. Chýbajúce autobusové spojenie bolo dlhodobo bariérou pre rozvoj cestovného ruchu zo susedných krajín. Turisti, ktorí nechcú alebo nemôžu využiť pre prepravu vlastné auto, nemali až doteraz relevantnú alternatívu. Zvlášť dopravné napojenie z Poľska bolo dlhodobo požadované podnikateľmi v cestovnom ruchu a miestnymi samosprávami.

„Slovensko je turisticky veľmi atraktívna krajina. Cieľom nového spojenia je ponúknuť atraktívne spojenie a priviesť turistov z Poľska a Maďarska do Tatier, do termálnych akvaparkov alebo do historických Košíc. Už 2 roky spájame východ s Poľskom minibusovými spojmi TigerExpress. Nová autobusová linka nám pomôže zaistiť ešte lepšiu a širšiu dopravnú ponuku a pritiahnuť nových turistov na Východ,” hovorí Peter Jančovič, obchodný riaditeľ LEO Express.

Poľsko aj budapeštianské letisko budú dostupnejšie

Autobusy zastavia aj priamo na obľúbenom budapeštianskom letisku. Časy príjazdu a odjazdu sú prispôsobené tak, aby bol zaistený príjazd na letisko ráno a odjazd večer. Pri rezervácii lístkov bude platiť pravidlo známe z  leteckých spoločností – čim skôr rezervujete, tým lacnejšie cestujete. Na letisko sa tak cestujúci dostanú za cenu už od 5 EUR za jednosmerný lístok.

K výraznému vylepšeniu dôjde aj v prípade prepojenia Slovenska s Poľskom. Nová linka priamo obslúži 9 poľských miest vrátane Krakova a Varšavy. Vďaka širokej ponuke nadväzujúcich autobusových spojení, ktoré LEO Express v Poľsku prevádzkuje, sa vytvorí napojenie aj do ďalších 15 poľských miest, vrátane Katovíc, Toruňa, Gdaňska a až k baltickému moru.

Čoraz obľúbenejšie autobusy a vlaky

Dopravca je známy na Slovensku hlavne vďaka čoraz obľúbenejšej vlakovej linke Praha – Ostrava – Žilina – Poprad – Prešov – Košice, ktorá premáva až 2-krát denne a je prevádzkovaná ako jedna z mála vlakových spojov na Slovensku – bez nároku na akékoľvek dotácie. Moderné vlakové súpravy súkromného dopravcu ponúkajú až 3 cestovné triedy – Economy, Business a Premium so sedačkami polohovateľnými až do horizontálnej polohy. Vlaky patria k európskej špičke a ponúkajú pre všetkých cestujúcich klimatizované priestory, Wifi, zásuvky 230V, obsluhu stevarda a širokú ponuku palubného cateringu.

Vlakové a autobusové spoje budú na seba nadväzovať, preto pohodlné spojenie do Budapešti a na budapeštianske letisko získajú napríklad aj obyvatelia Žiliny, Vrútok a Martina, Ružomberku a Liptovského Mikuláša.

Autobusy svojou kvalitou kopírujú vlaky – na linku budú nasadené moderné autobusy s Wifi pripojením dostupným aj v zahraničí, zásuvkami, toaletou, obsluhou stevarda, palubným cateringom a špeciálnou zónou Business class s kráľovským priestorom na nohy, unikátnym v autobusovej doprave.

Kontakt pre médiá

Mobil: +48 790 464 609, E-mail: press@leoexpress.eu