Najväčšie hity Karola Duchoňa zaznejú na hradnom nádvorí

Mestské kultúrne stredisko, Múzeum v Kežmarku a hudobný projekt Duchoňovci pozývajú na špeciálny koncert plný voľného priestoru a čerstvého vzduchu bez tlačenice na krásnom nádvorí Kežmarského hradu. Koncert PRE100 v piatok 12. júna 2020 o 19.00 h predstaví najväčšie hity Karola Duchoňa v podaní energickej kapely Duchoňovci.

Projekt Duchoňovci bol založený v zime v roku 2017 a spojil partiu rôznorodých muzikantov z Banskej Bystrice, ktorí majú pozitívny vzťah k tvorbe Karola Duchoňa. Jadro kapely sa dalo dokopy aj vďaka myšlienke priateľa a majiteľa jazz art klubu Mefisto Jana Koncza, ktorý usporiadal večer na počesť Karola Duchoňa, a teda prvý koncert Duchoňovcov.

Kapela mapuje Karolovu kariéru, hrá a spieva najväčšie hity, ktoré pre neho zložili známi slovenskí skladatelia. V tomto zaujímavom zoskupení sa stretli muzikanti z kapiel rôzneho štýlu a práve toto spojenie dáva celému projektu jeho originálny výraz. Koncert na hradnom nádvorí bude zároveň spomienkou na nedožitých 70 rokov jedného z najlepších populárnych slovenských spevákov všetkých čias.

V projekte Duchoňovci hrajú a spievajú: Martin „Handrush“ Androvič (spevák známy zo skupín Brainscan alebo Liquid Boogie Roll), Stano Hupian (pôsobiaci v kapele Pigs on the Wing – Pink Floyd Revival), Vladimír Šipkovský (basgitarista známy zo skupiny Peacock Ball), Tomáš Lauko (gitarista kapely Orchester Nového Primitivimu) a Tony Benedek (skúsený nestor bicích nástrojov, hral aj so skupinou Elán, s Richardom Müllerom či Davidom Kollerom). Duchoňovcov dopĺňa vokalistka Soňa Kopčanová, príležitostne aj huslista a spevák Jozef Pantlík a spevák Tomáš „Noga“ Smida.

Vstupné na koncert ja 15 eur, lístky v predpredaji kúpite v Mestskom kultúrnom stredisku na Starom trhu 46, v Kežmarskej informačnej agentúre na Hlavnom námestí 64 alebo online na www.mskskezmarok.sk. Predpredaj je vzhľadom na aktuálne opatrenia obmedzený!