Mesto Kežmarok sa oplatí navštíviť

Kežmarok (19.5.2020) – Opätovné naštartovanie ubytovacích a stravovacích služieb v kombinácii so sprístupnením historických atraktivít je pre návštevníkov Kežmarku prísľubom, že sa ho oplatí  navštíviť.

Slovenský cestovný ruch zažil úspešné roky 2018-2019, kedy by málokto po ich bilancovaní predvídal, akú situáciu budú subjekty cestovného ruchu prežívať v jarných mesiacoch roka 2020. Dopad neočakávaných opatrení zhodnotili na svojom pracovnom stretnutí zástupcovia subjektov v cestovnom ruchu mesta Kežmarok na pracovnom stretnutí dňa 19.5.2020 (konalo sa, samozrejme, v súlade s predpísanými hygienickými opatreniami). Správca evanjelických kostolov a lyceálnej knižnice Mgr. Roman Porubän poskytol informácie o pravidlách pre návštevníkov dreveného kostola zapísaného v UNESCO, ako aj ostatných objektov v správe evanjelickej cirkvi. Otváracie hodiny sú rovnaké ako vlani, usmernený je len počet a odstupy návštevníkov.

Riaditeľka hradu Mgr. Erika Cintulová poukázala na novinky, ktoré boli v hrade počas pandémie zrealizované: nové lapidárium vedľa hradnej kaplnky, reinštalované expozície, texty on line na webovej stránke múzea v mnohých jazykoch. Aj v múzeu meštianskej kultúry neďaleko hradu sa uskutočnili aktivity, ktoré ho zaradili medzi lákavé a hodnotné expozície meštianskej kultúry na Slovensku.

Na nádvorí kežmarského hradu sa v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Kežmarku pripravujú na letné obdobie divadelné predstavenia a menšie koncerty. Expozície v hrade a v múzeu meštianskej kultúry budú v plnom rozsahu prístupné od pondelka do nedele počas letnej sezóny od 1.6.2020.

Hotel Hviezdoslav pripravuje na hotelovej terase obľúbené aktivity – v júni sa môžu deti tešiť na Palacinkovanie, v júli dospelí na akciu 50 odtieňov ružového vína v kombinácii s hudobným vystúpením.

Mesto Kežmarok bolo nútené zrušiť najväčsie podujatie – 30. ročník festivalu Európske ľudové remeslo, ale pre občanov a návštevníkov pripravuje podujatia a koncerty menšieho rozsahu, je pripravené po uvoľnení opatrení aj na otvorenie letného kúpaliska.

Príroda a výhľady v okolí Kežmarku lákajú fotografov. Značené cyklistické trasy sú vhodné pre rodiny s deťmi aj pre náročných cyklistov.

Podľa aktuálnych štatistík k 20.5.2020 sa žiaden prípad výskytu COVID 19 v okrese Kežmarok neeviduje. Aj preto je Kežmarok je bezpečné mesto, so vzácnymi historickými pamiatkami a peknou prírodou, ktoré je pripravené na letnú turistickú sezónu a ktoré sa oplatí navštíviť.