Lyžiarske stredisko v Levočskej Doline bude počas zimnej sezóny 2022-2023 uzatvorené

„Pandémia v rokoch 2020 a 2021 priniesla nášmu stredisku nepriaznivé ekonomické výsledky, ktoré pretrvávali aj počas roka 2022, zároveň sú stále nejasné možnosti kompenzácie vysokých cien energií, uvažovaného zníženia DPH, apod.“, oznámila nám hovorkyňa Resortu Levočská Dolina Lenka Schreiner Maťašovská. Následkom tejto situácie je uzatvorenie lyžiarskeho strediska počas zimnej sezóny 2022-2023. Pre lyžiarov najmä z blízkeho okolia Levoče a Spišského Podhradia je to bezpochyby smutná informácia.

Ubytovanie v pohodlných chatách, reštaurácia, bowling, či wellnes služby budú návštevníkom  Resortu Levočská Dolina k dispozícii na objednávku. Prechádzky v zimnej prírode v okolitých dolinách Levočských vrchov sú nezabudnuteľné. Turistické trate prebiehajú po hrebeni Levočských vrchov a sú mimoriadne obľúbené u nadšencov lyžiarskej turistiky, keďže ponúkajú nádherné výhľady na panorámu Vysokých Tatier, Kráľovej hole, Spišského hradu či Slovenského raja.

V prípade priaznivých snehových podmienok si  môžu vychutnať lyžiari bežecké lyžovanie po kvalitne upravených tratiach neďalekej lokality Krúžok.

LEVOČA NORDIC CENTRUM

Neďaleko Levoče pri obci Úloža sa nachádza lokalita Krúžok, ktorá je už veľa rokov obľúbeným miestom fanúšikov bežeckého lyžovania. Vznikom občianskeho združenia LEVOČA NORDIC CENTRUM sa tejto lokalite dostalo viac pozornosti a podarilo sa vybudovať  bežecký areál, ktorý si kladie za cieľ spĺňať minimálne základne parametre medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS a na všetky upravované pretekárske okruhy získať homologizáciu FIS, ktorá zabezpečí možnosť organizovať medzinárodné lyžiarske preteky a Majstrovstvá Slovenska vo všetkých vekových kategóriách.

V rámci úpravy bežeckých lyžiarskych tratí sú upravované štandardné okruhy v dĺžke 500 m, 700 m, 1  km, 1,5 km, 2,5 km, 3,3 km, 3,75 km a 5 km, v šírke 6 až 11 metrov. Trate sú profilovo vhodné ako pre deti a mládež, bežnú turistickú verejnosť, tak aj profesionálnych športovcov a lyžiarske kluby.

V areáli sa každoročne organizujú preteky Slovenského pohára v behu na lyžiach pre všetky vekové kategórie. Najbližšie podujatie bude Levoča Nordic Day – 15.01.2023 – Podujatie pre deti v rámci celosvetového podujatia World Snow Day, ktoré zastrešuje Medzinárodná lyžiarska federácia – FIS.

 

Spracovala:
Ing. Gabriela Bodnárová
Foto: archív OOCR Tatry-Spiš-Pieniny