LEVOČSKÉ NÁMESTIE OŽIVÍ MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL DNI MAJSTRA PAVLA A VYVRCHOLÍ TAJOMNOU LEVOČOU

Dni Majstra Pavla je medzinárodný kultúrny festival, ktorý je venovaný významnej levočskej osobnosti.

Koná sa už 22. ročník a tohto roku sa Dni Majstra Pavla uskutočnia vo veľkolepom štýle ako to bolo v období spred pandémie vďaka podpore Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru 2014 -2021 a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Festival nám ponúkne umenie poprepájané s kultúrnymi hodnotami, ktoré sa zachovali v meste a regióne aj vďaka Majstrovi Pavlovi z Levoče, ktorý Levoču preslávil až za hranice a jeho nesmrteľné diela sa dodnes pýšia svojou krásou. Festivalom sa podporí umelecká tvorba v jednotlivých a rôznorodých umeleckých oblastiach. Aktivity budú realizované na otvorenej scéne. Počas Karpatského remeselného trhu v dňoch od 19.-20.8.2022 Levoču navštívia a podporia tvorcovia z krajín Slovensko, Poľsko, Česko a budú vyrábať, predvádzať a prezentovať svoje remeselné zručnosti a umelecké diela vyrobené z dreva, slamy, šúpolia, medu, kovu, papiera, látky, kože.

Multižánrová Tajomná Levoča v dňoch od 18.-20.8.2022 ešte ponúka: Ľudovú hudbu Stana Baláža, Scénicky program inšpirovaný kultúrou a módou renesancie, koncerty vežovej hudby, vystúpenie Ondreja Kandráča, Cigánski diabli, Kali, Tina, Hrdza, Kopa, Peter Bič Projekt a ďalšie iné sprievodné aktivity: Tajomná záhrada plná zábavy pre najmenších, planetárium, disko, výstavy v Galérií mesta Levoča a vo veži Baziliky sv. Jakuba a iné.

Pozývame vás na bohatý kultúrny program, ktorý je pripravený pre všetky vekové kategórie. Príďte sa zabaviť, oddýchnuť si a veríme, že si odnesiete plno zážitkov a dobrých dojmov.