Letné kino na hradnom nádvorí, Kežmarok

Augustové letné kino na hrade aj s Rytmusom či Pavlom Barabášom

Druhý diel tohtoročného Letného kina na hradnom nádvorí v Kežmarku sa uskutoční od 10. do 16. augusta 2020. Diváci v čarovnej atmosfére hradu a nočnej oblohy uvidia sedem zaujímavých filmov, z ktorých tri sú české a slovenské novinky. Dve snímky uvedú ich tvorcovia či protagonisti aj osobne.

V utorok 11. augusta hudobný dokument Tempos, ktorý rozpráva príbeh Patrika „Rytmusa“ Vrbovského a jeho 30-ročnej rapovej kariéry, príde divákom osobne predstaviť jeho hlavný hrdina a trojica tvorcov – spolurežisérov.

Piatok 14. augusta bude patriť novinke filmára a dobrodruha Pavla Barabáša Salto je kráľ, ktorá len deň predtým bude mať celoslovenskú premiéru v Bratislave. Klubový dokument o zlaňovaní najvyšších vodopádov, ktoré je výzvou pre skupinku kamarátov, uvedie režisér, scenárista a kameraman osobne.

Diváci sa môžu tešiť aj na dve úplné novinky – v pondelok 10. augusta český životopisný hraný film Havel, ktorý prináša príbeh jednej z najvýraznejších postáv česko-slovenskej histórie, a vo štvrtok 13. augusta dokument Meky o úplnej oddanosti hudbe a o viere vo vlastnú cestu, ktorá bola často iná, než Mirovi Žbirkovi všetci odporúčali.

Bohatý program druhej časti Letného kina na hradnom nádvorí dopĺňa americký rodinný film Dolittle (streda 12. augusta), animovaná komédia nielen pre najmenších Snežný chlapec (sobota 15. augusta) a slovensko-česká romantická komédia Príliš osobná známosť, nakrútená na motív knihy Evity Urbaníkovej, ktorej premietanie v júlovom termíne zmaril dážď.

Začiatok projekcií je o 21.00 h, vstupné na päť filmov je 3 eurá, za Tempos návštevníci zaplatia 6 eur a za film Meky 4 eurá. Online predpredaj lístkov na www.kinoiskra.sk, na snímky Tempos a Salto je kráľ bude obmedzený na kapacitu kina, keďže v prípade veľmi nepriaznivého počasia sa premietania s hosťami uskutočnia v Iskre.  

 

 

Program Letného kina na hradnom nádvorí (10. – 16. 8. 2020)

 

Pondelok 10. augusta

HAVEL

Životopisný film prináša príbeh jednej z najvýraznejších postáv česko-slovenskej histórie z disidentského obdobia, keď ešte Václav Havel nebol slávnou osobnosťou.

Dráma/životopisný, Česko, 2020, réžia: Slávek Horák, 100 min, pôvodné znenie, MP 12+

 

Utorok 11. augusta

TEMPOS

Film uvedie Patrik „Rytmus“ Vrbovský a tvorcovia M. Kľujev, N. Kľujev a R. Kelemen

Hudobný dokument rozpráva príbeh Patrika „Rytmusa“ Vrbovského a jeho 30-ročnej rapovej kariéry. Film na pozadí zároveň odhaľuje dejiny rapu a hip-hopu na Slovensku.

Dokument, Slovensko, 2020, réžia: M. Kľujev, N. Kľujev, P. Kelemen, 90 min, pôvodné znenie, MP 15+

 

Streda 12. augusta

DOLITTLE

Keby tak každý doktor bol ako Dolittle. Nebojí sa vyraziť na nebezpečnú výpravu, stretnúť sa s pirátmi, ale čo je hlavné, rozumie reči zvierat.

Dobrodružný, USA, 2020, réžia: Stephen Gaghan, 106 min, dabing, MP

 

Štvrtok 13. augusta

MEKY

Film o úplnej oddanosti hudbe, o viere vo vlastnú cestu, ktorá bola často iná, než Mirovi Žbirkovi všetci odporúčali. O tom, ako sa dajú s eleganciou prekonávať životné zvraty.

Dokument, Česko/Slovensko, 2020, réžia: Šimon Šafránek, 80 min, pôvodné znenie, MP 12+

 

Piatok 14. augusta – filmový klub

SALTO JE KRÁĽ

Film uvedie režisér, scenárista a kameraman Pavol Barabáš

Zlaňovanie najvyšších vodopádov je výzvou pre skupinku kamarátov. Motivuje ich možnosť splynúť s týmto vodným živlom. Podarí sa im zlaniť aj najvyšší vodopád sveta?

Dokument, Slovensko, 2020, réžia: Pavol Barabáš, 63 min, pôvodné znenie, MP 12+

 

Sobota 15. augusta

SNEŽNÝ CHLAPEC

Chcete zažiť parádne dobrodružstvo ? Ak áno, tak sa choďte pozrieť na strechu vášho domu. Možno sa tam skrýva stratený a vydesený yeti, ktorý nevie, ako sa vrátiť späť k rodičom.

Animovaná komédia, USA, 2019, réžia: J. Culton, T. Wilderman, 97 min, dabing, MP

 

Nedeľa 16. augusta

PRÍLIŠ OSOBNÁ ZNÁMOSŤ

Film prináša tri príbehy radosti i bolesti, šťastia aj smútku troch žien, ktoré sa poznajú, alebo sa  spoznajú.  Spája ich priateľstvo, muž a malé, päťročné dievčatko.  

Komédia, Slovensko/Česko, 2020, réžia: Marta Ferencová, 107 min, pôvodné znenie, MP 15+