Letné kino na hradnom nádvorí 2018 

Letné kino na hradnom nádvorí 2018

V letnom kine v hlavnej úlohe filmy plné hudby, spevu a tanca.

Aj toto leto bude jedenásť filmových večerov pod holým nebom v Kežmarku patriť obľúbenému Letnému kinu na hradnom nádvorí, ktoré napíše už svoju ôsmu kapitolu.

Uskutoční sa od 7. do 17. augusta 2018 a hoci bude žánrovo opäť pestré, najväčší priestor tentoraz dostanú muzikály či iné hudobné a tanečné hrané i dokumentárne snímky.

TUInformácie nájdete aj na Facebooku .

Program:

Utorok 7. augusta
WHITNEY
Najpredávanejšia, najúspešnejšia či najoceňovanejšia – každý prívlastok sa k famóznej Whitney Houston stopercentne hodí. Dokument oscarového režiséra približuje božskú Whitney tak, ako ju ešte nepoznáme.
Hudobný dokument, V. Británia/USA, 2018, réžia: Kevin Macdonald, 120 min, titulky, MP 12+

Streda 8. augusta – filmový klub
TLMOČNÍK
Film uvedie režisér a scenárista Martin Šulík
Svojrázne roadmovie o dvoch pánoch, ktorí cestujú krížom cez Slovensko, aby spoznali pravdu o vlastnej minulosti. Počas cesty sa dostávajú do bizarných situácií, stretávajú rôznych ľudí a postupne si skladajú mozaikovitý obraz strednej Európy.
Tragikomédia, Slovensko/Česko/Rakúsko, 2018, réžia: Martin Šulík, 113 min, pôvodné znenie + titulky, MP 12+
Predfilm: Hráč (r. Ondrej Hraška, hraný, 2018, 28 min)

Štvrtok 9. augusta
ALIBI NA MIERU
Kancelária, ktorá vymyslí a poskytne alibi na čokoľvek, čo chcete. Chcete sa uliať sa z práce? Máte aféru? Ste neverní? Alebo chcete mať chvíľu pokoj od všetkého? Hrdinovia francúzskej komédie všetko perfektne zariadia a nikto o ničom netuší.
Komédia, Francúzsko, 2017, réžia: Philippe Lacheau, 90 min, dabing, MP 12+

Piatok 10. augusta
LADÍME 3
S titulom majstra sveta v acappella speve v normálnom živote neuspejete. Túto drsnú lekciu pochopia hrdinky úspešnej série hneď na začiatku tretieho dielu. Napriek tomu sa netreba obávať, že by sme opustili žáner hudobnej komédie.
Hudobná komédia, USA, 2017, réžia: Trish Sie, 93 min, dabing, MP 12+

Sobota 11. augusta
PÄŤDESIAT ODTIEŇOV SLOBODY
Anastasia a Christian sa dobrovoľne zriekli svojej slobody a pred svadobnými svedkami povedali rozhodné „áno“. Žiť šťastne až do smrti im ale dopriate nebude. Pikantná erotická romanca s poriadnou dávkou trileru a nečakaných a nepríjemných prekvapení.
Erotický triler, USA, 2018, réžia: James Foley, 105 min, dabing, MP 18+

Nedeľa 12. augusta
ÚNOS
Posledný deň prvého roku mladej republiky sa chýli ku koncu. Všetci oslavujú, iba Predseda nemá čo oslavovať. Prezident, ktorému on sám vyšliapal chodník k funkcii, odmietne vymenovať jeho šikovného Chalaniska za ministra. Prezident sa stane nepohodlným…
Triler, Slovensko, 2017, réžia: Mariana Čengel Solčanská, 95 min, pôvodné znenie, MP 15+

Pondelok 13. augusta – filmový klub
VLASY
Jeden z najvýznamnejších muzikálov druhej polovice 20. storočia vznikol pod taktovkou Miloša Formana. Je politickým dielom kritizujúcim spoločnosť, odsudzujúcim vojnu vo Vietname. Zároveň je to film vyzývajúci hippies postaviť sa proti konzervativizmu.
Muzikál, USA/NSR, 1979, réžia: Miloš Forman, 121 min, titulky, MP 12+

Utorok 14. augusta
MÁRIA MAGDALÉNA
Životopisná dráma o jednej z najtajomnejších ženských postáv Biblie a našej civilizácie. Film napráva obraz očitej svedkyne umučenia a vzkriesenia Ježiša Krista, z ktorej dejiny urobili prostitútku.
Dráma, Veľká Británia/USA/Austrália, 2018, réžia: Garth Davis, 130 min, dabing, MP 12+

Streda 15. augusta
BACKSTAGE
Film uvedú herci Mária Bartaloš a Ondrej Hraška
Strhujúci tanečný film plný energie, tanca, vášne a hudby. Súčasný príbeh o skupine mladých tanečníkov, ktorých priateľstvá, lásky a pohľad na svet zmení ich účasť v televíznej tanečnej súťaži.
Tanečný/hudobný/romantický, Slovensko/Česko, 2018, réžia: Andrea Sedláčková, 90 min, pôvodné znenie, MP 12+

Štvrtok 16. augusta
NAJVÄČŠÍ SHOWMAN
Originálny muzikál inšpirovaný životom P. T. Barnuma, muža, pre ktorého každá prekážka a nezdar boli len ďalším odrazovým mostíkom na ceste ku hviezdam. A práve vďaka jeho vizionárstvu a energii vznikol šoubiznis.
Romantický muzikál, USA, 2017, réžia: Michael Gracey, 105 min, dabing, MP 12+

Piatok 17. augusta
MAMMA MIA!
Budúcu nevestu na gréckom ostrove vychováva jej divoká mama. Tá však svojej dcére nikdy neprezradila, kto je jej otec… Film nakrútený podľa predlohy slávneho rovnomenného muzikálu, plného pesničiek legendárnej švédskej skupiny Abba.
Romantický muzikál, USA/Veľká Británia/Nemecko, 2008, réžia: Phyllida Lloyd, 109 min, dabing, MP 12+