Kaštieľne hry 2023

SNG Kaštieľ Strážky a mesto Spišská Belá pozývajú 24. – 25. júna 2023 na Kaštieľne hry 2023.

  • Sobota 24. júna 2023

Predstavenie SND ILÚZIE – ZRUŠENÉ!

Horko-smiešna komorná dráma o intímnom vesmíre dvoch manželských párov. Na sklonku života bilancujú, komentujú, spovedajú sa jeden druhému a najavo vychádza nejedno prekvapenie… Vynára sa viacero otázok. Má láska zmysel, iba keď je obojstranná? Je opakom ilúzie lož alebo pravda? Čo vlastne predstavuje esenciu našich reálnych životov a vzťahov?

S ľútosťou si vám dovoľujeme oznámiť, že z dôvodu akútnej zdravotnej indispozície účinkujúceho sa ruší dňa 24. 6. 2023 predstavenie ILÚZIE v SNG Kaštieľ Strážky.
Peniaze za zakúpené vstupenky na predstavenie Vám budú vrátené na mieste zakúpenia (SNG Kaštieľ Strážky, Regionálne turistické informačné centrum Mesto Spišská Belá).

Facebook event: Kaštieľne hry 2023: ILÚZIE/ SND

 

  • Nedeľa 25. júna 2023 

14:30 Otvorenie Kaštieľnych hier s pilotom Vilom Letkom

14:45 Mestské divadlo Actores, Rožňava: PIPPI DLHÁ PANČUCHA
Mala neuveriteľne červené vlasy a dva najcopatejšie copy. Tvár posiatu pehami, ktoré boli krásne ako hviezdy na oblohe… Volala sa Pipi, Pipi Dlhá Pančucha. Je to príbeh neobyčajného dievčaťa spracovaný na motívy románu A. Lindgrenovej, ktoré videlo realitu života očami vlastnej fantázie, pomocou ktorej sa ocitala vo veľmi špecifických situáciách charakteristických hravosťou, veselosťou, ba až dojemnou ľudskosťou.

16:15 Bábkové divadlo Košice: GUĽKO BOMBUĽKO
Témou hry je priateľstvo a sociálne zaradenie ako výraz ľudskej podstaty, ktorý je v rozprávke umocnený altruizmom hlavného hrdinu. Práve pre jeho dobré srdce si zvieratká na dvore Guľka Bombuľka rýchlo obľúbia. Každému totiž daruje kúsok zo svojej teplej vlny.

17:15 Divadlo Žihadlo, Malacky: UDATNÁ POSÁDKA
Dobrodružný príbeh troch zvieratiek letom v balóne svetom. Príbeh o spoznávaní Európy, zvierat, ľudí, dobrá a zlá, plný fantázie a dobrej nálady rozpráva letec Vilo Letko, ktorý vie o lietaní a zemepise takmer všetko. Spolu s divákmi a zvieratkami preletí Európou aj divadelným predstavením raz dva.

14:30 – 18.00 Cesta okolo sveta/ Faceclub, Spišská Belá
Pozývame ťa precestovať celý svet. Naskoč s nami do autobusu a nechaj sa unášať krásou rôznych miest našej Zeme. Pri vstupe získaš cestovný pas, ktorý ti dovolí navštíviť rôzne druhy krajiny a bližšie ich spoznať. Precestujeme spolu púšte, spoznáme oceány či savany a nazrieme aj za polárny kruh. Po navštívení všetkých miest a splnení úloh získaš nálepku do cestovného pasu, ktorá z teba urobí zdatného cestovateľa. Tak neváhaj, obuj si poriadne topánky, zbaľ si ruksak, dávku odvahy a vydaj sa s nami na dobrodružnú cestu okolo sveta.
Vstupné: 3 € dospelý, 2 € deti od 6 rokov

Facebook event: Kaštieľne hry 2023

 

Zdroj: https://spisskabela.sk/, Facebook SNG Kaštieľ Strážky