Kaštieľne hry 2022

Slovenská národná galéria – Kaštieľ Strážky a mesto Spišská Belá pozývajú všetkých milovníkov divadla na 22. ročník Kaštieľných hier, ktoré sa uskutočnia v termíne 25. – 26. júna 2022.

Program:

Sobota 25.6.2022

14.30 Slávnostné otvorenie Kaštieľnych hier s fotografom Róbertom Fógotrafom

14.40 Vesmíro / Divadlo SpozaVoza/

Interaktívna inscenácia, ktorá hravou, vtipnou a dobrodružnou formou (zážitkové učenie) rozširuje znalosti o vesmíre, prírodných vedách a astronómii. Hlavnými postavami sú pán Gala a pán Míro, ktorí hľadajú odpovede na základné otázky: “ Sliepka alebo vajce?” “Kde je začiatok a kde je koniec?” Pri tomto hľadaní nastávajú humorné situácie. Počas predstavenia spoznáme slnečnú sústavu, spoznáme rôzne významné osobnosti (Galilelo Galilei, Lajka a pod) a veľa iného.

Réžia, scenár: Miro Mihálek Hudba, hrajú: Miro Mihálek, Róbert Švec Scéna, kostýmy: Miriam Horňáková Bábky: Viktória Csányiová

15.30 Dlhý, Široký a Bystrozraký /Divadlo Žihadlo, Malacky/

Tradičná rozprávka o troch kamarátoch s Vladom Zetkom, ktorý spolu s deťmi vytvorí dej plný zábavy a zážitkov.

16.30 Sen jedného duba /Divadlo Babadlo, Prešov/

Prechádzka všetkými ročnými obdobiami starého duba s emotívnou hudbou Vivaldiho – 4 ročné obdobia. Príbeh H.CH Andersena venovaný záchrane stromov – enviromentálne predstavenie na podporu ochrany prírody.

Vstupné: Dieťa 1 € / Dospelý 2 €

Nedeľa 26.6.2022

20.00 Natalie Kocab: SOVA / Slovenské národné divadlo, Bratislava/

Inscenácia o rozdielnych názoroch, prežitkoch ale i vzájomnom porozumení dvoch generácií.

Vo vile syna a otca zároveň sa ocitnú dve ženy, stará mama a jej vnučka. Mladá žena Vendy je slobodná matka s dieťatkom, o ktorom sa jeho otec nestihol pred svojou smrťou dozvedieť. Babička, intelektuálka, tiež ovdovela a nevládze žiť sama vo svojom dome. Hľadajú nový domov, na ktorý sú obe odkázané. Ich spolužitie zďaleka nie je idylické. Naopak, je plné vzťahových a názorových stretov, ale aj narastajúceho, hlbokého porozumenia. A ako to už býva, najväčší zmysel a hodnoty svojho obgeneračného prepojenia si uvedomujú, až keď je neskoro. To, že sa láska míňa, neznamená, že to nie je láska a zásadná reflexia života, ktorý nežijú iba naše hrdinky. Excelentné príležitosti pre vyzreté herečky a osobnosti. Dátum narodenia ich rozdeľuje len navonok. Pochopenie seba a doby, v ktorej žili a žijú, je svedectvom, ktoré stojí za to zdieľať s našimi divákmi.

Komornú hru Sova populárna súčasná česká spisovateľka, poetka, speváčka a dramatička nanovo prepísala na objednávku dramaturgie činohry a priamo na „telo“ skvelých herečiek, akými sú B. Turzonovová a B. Andrešičová, resp. v alt. A. Petrová.

Vstupné:
7 € /predpredaj – SNG Kaštieľ Strážky, Regionálne turistické informačné centrum, Spišská Belá
10 € /na mieste/

Viac informácií nájdete na stránke www.sng.sk alebo https://spisskabela.sk/.