Jazdy historickými vláčikmi lákajú rodiny s deťmi

Kežmarok (22.3.2022) – Destinácia Tatry-Spiš-Pieniny ponúka turistom množstvo nádherných miest, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Len máloktorý región sa môže pochváliť tak širokým zastúpením prírodných i historických krás. Vďaka historickým vláčikom sa tieto miesta stávajú dostupnejšími a nostalgické jazdy lákajú najmä rodiny s deťmi.

Už tento víkend – 26.3.2022 – zavíta do obce Markušovce (9.23h.), Matejovce nad Hornádom (9.45h), mesta Spišské Vlachy (10.01.h) a mesta Spišské Podhradie (10.20h.) nostalgický vláčik.
Jazdu organizuje Košická detská historická železnica a pripravila na svojej webovej stránke www.detskazeleznica.sk aj rôzne tipy na výlety v týchto lokalitách.
Vo vláčiku bude možnosť zakúpiť si občerstvenie a rôzne suveníry. Na železničnej stanici v Spišskom Podhradí budú pre deti pripravené rôzne zábavné hry:
10:20 – hry pre deti na ŽST Spišské Podhradie
10:50 – odchod vlaku zo ŽST Spišské Podhradie do Markušoviec (jednosmerná jazda)

Od 28. mája 2022 do 4. septembra 2022 sa môžete na trati zo Spišského Podhradia do Spišských Vlachov a späť odviezť motorovým vozňom 810, ktorý miestni obyvatelia nazývajú „Hanička“.
Pokocháte sa scenériou majestátneho Spišského hradu a okolitej prírody. Historický vláčik bude premávať na trase Spišské Vlachy – Spišské Podhradie v nadväznosti na príchody a odchody osobných vlakov v Spišských Vlachoch, aby atraktívnu jazdu mohlo stihnúť čo najviac ľudí.
Bude zároveň prípojom od vlakov z Košíc aj Bratislavy. Jednosmerné cestovné je stanované na symbolické 1 euro bez zliav.

Mesto Spišské Podhradie pozýva návštevníkov na prehliadku historických pamiatok nielen v lokalite Spišská Kapitula, ale aj v centre mesta. Bližšie informácie môžete získať v turistickej informačnej kancelárii – t.č. 053/4195133 na Mariánskom námestí č. 34 v Spišskom Podhradí.
http://www.tic-spisskepodhradie.com/kontakt

Spracovala:
Ing. Gabriela Bodnárová
výkonná riaditeľka