Jarný deň otvorených dverí v KÚPEĽOCH ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka

Jarný deň otvorených dverí v KÚPEĽOCH ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka je venovaný Svetovému dňu astmy a Dňu kože – dňu dotykov

6. mája 2018 sme si pre všetkých návštevníkov prichystali Jarný deň otvorených dverí, na ktorom predstavíme srdce našich kúpeľov – kúpeľný DOM ZDRAVIA a prameň so zdravou minerálnou vodou Smerdžonka. Súčasťou prehliadky s výkladom bude aj areál kúpeľov so zaujímavými miestami a oddychovými i športovými zónami. Taktiež si budú všetci návštevníci môcť vyskúšať UNIKÁT v širokom okolí – vonkajšiu KNEIPP terapiu a BALANČNÝ chodník. Kneipp terapia je vodoliečebná otužovacia procedúra založená na pôsobení rozdielu tepla a chladu. Prechod cez vodu plynule nadväzuje na balančný chodník. Účinok chôdze na boso po rôznych druhoch povrchu spočíva v stimulácii nervových zakončení chodidla a následnej reflexnej reakcii svalov celého tela.

V dvoch našich ambulanciách (kožná a pľúcna) budú prebiehať konzultácie s lekármi a vyšetrenia. V spolupráci so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou vás čaká bohatá ponuka meraní, aby ste sa o sebe a svojom zdraví dozvedeli o čosi viac. Ako si nezaťažovať kĺby a celkovo pohybový aparát či ako správne dýchať sa dozviete prostredníctvom ukážok na našom amfiteátri.

Získajte tiež informácie, cenné a praktické rady o tom ako a akú podporu štátu môžete dostať pri chronických ochoreniach kože a dýchacích ciest, ako sa správne stravovať, ale aj ako predchádzať onkologickým ochoreniam. Na seminároch môžete zároveň klásť otázky a diskusia je vítaná. V tento výnimočný deň máte možnosť vyskúšať naše liečebné a relaxačné procedúry s 30 % zľavou. Na záver vás pozývame sláviť sv. liturgiu priamo u nás v kúpeľnom DOME ZDRAVIA.

Vstup je voľný a teda prehliadky kúpeľov a areálu, konzultácií s lekármi, vyšetrení materských znamienok, spirometrického vyšetrenia, rôznych meraní v spolupráci s VšZP, praktických ukážok na amfiteátri a seminárov sa môžete zúčastniť ZADARMO.

TEŠÍME SA NA VAŠU NÁVŠTEVU

PROGRAM DŇA

o 10.00 a 12.00 hod. – začiatok prehliadky na recepcii DOMU ZDRAVIA
prehliadka kúpeľov a areálu s výkladom, absolvovanie Kneipp terapie s balančným chodníkom

od 8.00 do 11.30 a od 12.00 do 16.00 hod. – v kožnej ambulancii DOMU ZDRAVIA
konzultácie s lekárom a vyšetrenie materských znamienok

od 8.00 do 12.00 a od 12.30 do 16.00 hod. – v pľúcnej ambulancii DOMU ZDRAVIA
konzultácie s lekárom a spirometrické vyšetrenie

od 11.00 do 16.00 hod. – na 2. poschodí DOMU ZDRAVIA
analýza ľudského tela, nácvik správnej techniky čistenia zubov, merania: tlaku, BMI, CO vo výdychu a celkového cholesterolu
analýza ľudského tela (% telesného tuku, obsah vody v tele, hodnota viscerálneho tuku, podiel minerálov v tele, objem svalového tkaniva, odhad biologického veku), nácvik správnej techniky čistenia zubov a meranie tlaku, BMI, CO vo výdychu (pre fajčiarov) a celkového cholesterolu v spolupráci so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou

o 13.30 hod. – na amfiteátri v areáli kúpeľov
Dostaňte gravitáciu pod kontrolu: reedukácia stoja, vertikálnej chôdze a dýchania s praktickými ukážkami.
Mgr. Marián Jendrichovský, PhD.

Blok seminárov a prednášok so zavŕšením dňa slávením sv. liturgie na 1. poschodí v Kongresovej sále DOMU ZDRAVIA

o 15.00 hod.
Sociálna abeceda pre ľudí s chronickými ochoreniami kože a dýchacích ciest
PhDr. Renáta Rusinková
Získajte informácie, cenné a praktické rady o tom ako a akú podporu štátu môžete dostať ak máte psoriázu, atopický ekzém, astmu alebo iné ochorenie súvisiace s kožou či dýchacími cestami.

o 16.00 hod.
Správna výživa pri chronických ochoreniach – aby jedlo nebolo nepriateľom
Mgr. Judita Páleníková
Praktické rady pre všetkých, ktorí chcú výživu aj v čase fyzickej nepohody dostať na svoju stranu. Povieme si, ako upraviť jedálniček pri potravinových alergiách, ako čo najefektívnejšie využiť protizápalové účinky potravín či ako sa starať o zdravie kože pomocou stravy.

o 17.00 hod.
Prevencia onkologických ochorení: prsníky, koža a dýchacie cesty
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. a PhDr. Erika Zámečníková
Odborná prednáška so špecialistom, ktorý sa dlhodobo venuje diagnostike, liečbe a prevencii v odbore Onkológia.

o 18.00 hod.
slávenie sv. liturgie

počas celého dňa
zľava 30 % na liečebné a relaxačné procedúry

zavítajte k nám a prijmite
DARY PRÍRODY, KTORÉ LIEČIA
zdravá minerálna voda Smerdžonka a čistý pieninský vzduch

Zmena programu vyhradená.

Viac informácií http://dunajec.sk/ a na Facebooku TU

Jarny-den-OD-smerdzonka18