Jarné prázdniny v Bachledke

Komu by sa už chcelo sedieť s deťmi cez prázdniny doma. Ak ste nestihli pripraviť program vopred, prinášame Vám niekoľko nápadov, ako stráviť prázdniny aktívne na horách.

1. Naučte deti lyžovať
Či ste dobrý lyžiar alebo začiatočník, dobrou radou je, aby ste dieťa zverili aspoň na 3 prvé lekcie do rúk skúseného inštruktora. Voči cudziemu človeku bude mať dieťa prirodzený rešpekt, správne návyky si osvojí hneď od začiatku a výuka bude prebiehať formou hry. Deti budú mať z lyžovania radosť a na kopec sa budú tešiť.

2. Vyberte sa na prechádzku do korún stromov
Príroda je krásna v každom počasí, no pohľad na zasnežené vrcholy hôr a zamrznutú prírodu Vás obzvlášť chytí za srdce. Chodník je prístupný novou kabínovou lanovkou a preto vhodný i pre návštevu s malými deťmi, kočiarom a starými rodičmi.

3. Vymeňte sánky za raft
Poznáte snowrafting? Ide o zábavnú jazdu upraveným snežným kanálom v raftovom člne. Jazda je zábavná a bezpečná. Sánky však nemusíte nechávať doma. V prípade, že nás zima prekvapí a ešte nasneží, môžete v Bachledke vyskúšať aj jazdu na 2,5 km dlhej sánkarskej trati.

4. Animačné štvrtky v Bachledke
O zábavu malých i veľkých sa každý prázdninový štvrtok starajú naši animátori. Kým deti tancujú mini disco alebo sa nechávajú premeniť na obľúbenú postavičku pastelkami na tvár, dospelí môžu objavovať nové chute pivných špeciálov remeselného pivovaru Kaltenecker.

5. Spoznajte Goralov
Len málokto si pri prechádzke Ždiarom nevšimne krásne zdobené drevenice a pri obede nezapočuje veselé goralské piesne. Ak sa chcete o Ždiari a Goraloch dozvedieť viac navštívte milé múzeum Ždiarsky dom, ktoré nájdete v centre obce. Neodmysliteľnou časťou každej kultúry sú i tradičné chutné jedlá, ktoré môžete ochutnať v reštaurácii, ktorá je súčasťou objektu múzea.

6. Preskúmajte podzemie
Vedeli ste, že jediná sprístupnená jaskyňa v Tatrách – Belianska jaskyňa sa nachádza len 5 km od Bachledky? Preskúmajte chodby a siene lemované nádhernou výzdobou a poznajte jej podzemnú krásu. Jaskyňa je okrem pondelkov otvorená každý deň.

Viac informácií nájdete na webovej stránke www.bachledka.sk a na Facebooku TU.