Jar v múzeu

Stratené v čase – kaplnky v okrese Kežmarok

Múzeum v Kežmarku pripravilo od 9. februára do 24. marca v pondelok – piatok od 8.30 do 16.30 hod. výstavu Stratené v čase – kaplnky v okrese Kežmarok. V tomto čase pôstu sa príďte stíšiť do výstavnej siene múzea, kde objavíte zabudnuté miesta v Kežmarku a jeho okolí, vyžarujúce energiu duchovna a minulosti v podobe kaplniek.

Tvorivé dielne na kežmarskom hrade

Múzeum v Kežmarku pozýva všetky škôlky, základné a stredné školy na tvorivé dielne na Kežmarskom hrade, ktoré sa každoročne konajú pred veľkonočnými sviatkami. Nie je tomu inak ani tento rok. Tvorivé dielne sa uskutočnia od 22. marca do 31. marca v priestoroch Kežmarského hradu každý pracovný deň od 9.00 hod. Na našich tvorivých dielňach si žiaci a študenti pod taktovkou kultúrno-výchovného oddelenia Múzea v Kežmarku vyrobia zaujímavé veľkonočné dekorácie. S použitím vlastnej fantázie, na základe tradičných techník slovenskej ľudovej tvorby a s použitím prírodných materiálov vyrobia krásne ozdoby. Učitelia, ktorí majú záujem o tvorivé dielne, si môžu vybrať z ich ponuky podľa vekovej kategórie žiakov a študentov. Tvorivé dielne sú koncipované tak, aby boli plnohodnotnou súčasťou neformálneho vzdelávania všetkých vekových kategórií. Od najmladších žiačikov z materských škôlok až po vyššie ročníky stredných škôl.

Krížová cesta

Múzeum v Kežmarku s Rímskokatolíckou cirkvou v Kežmarku aj tento rok počas veľkonočných sviatkov organizuje Krížovú cestu na nádvorí Kežmarského hradu. Príďte sa pomodliť a precítiť udalosti na Kalvárii na Veľký piatok 7. apríla o 20.00 hod. na Kežmarskom hrade.

Otvorenie letnej turistickej sezóny

Príďte s nami odštartovať letnú turistickú sezónu 2023. Múzeum v Kežmarku v spolupráci s mestom Kežmarok slávnostne otvorí letnú turistickú sezónu 30. apríla 2023. Môžete sa tešiť na šermiarov skupiny Cohors a Sokoliarov kráľa Svätopluka. Prejdete sa krásnymi priestormi Kežmarského hradu, kde vás čaká veľa zaujímavostí. Jednou z nich je aj bábkové divadlo Dvor zázrakov, či prehliadka šiat, ktoré boli ušité pre pravú princeznú. Na nádvorie Kežmarského hradu zavíta Šaško Fjodor. Slávnostné nedeľné popoludnie spríjemní aj tanečná skupina Brilant, potešiť vaše zmysly príde SSOŠ Biela voda so svojou módnou prehliadkou a na záver programu si nenechajte ujsť koncert skupiny Chris May, rodákov z Kežmarku. Čerešničkou na torte bude koncert slovenskej skupiny Milo Kráľ Band. Na nádvorí hradu nájdete aj remeselníkov, chutné občerstvenie a mnoho ďalšej zábavy.

Všetky podujatia nájdete na adrese: https://www.kezmarok.sk/podujatia/

Zdroj: Facebook Mesto Kežmarok – oficiálna stránka