Filip Polc trénoval mladé talenty horskej cyklistiky na bike campe v Bachledovej doline.

Zjazd na horských bicykloch sa v posledných rokoch stáva stále populárnejším športom, na Slovensku vyrastá nová generácia vynikajúcich jazdcov. Tí sa okrem individuálneho tréningu každoročne zúčastňujú bike campu v Bachledovej doline, kde pod vedením svetového jazdca Filipa Polca naberajú nové zručnosti. Tréning je tvrdý, no downhill nie je ľahký šport. Jazdci musia mať okrem dobrej kondičky výborne zvládnutú techniku jazdy. Práve na ňu sa zameriava 4-dňový tréningový program bike campu v Bachledke, ktorý sa tento rok konal od 12. do 16. júla.

Tohto roku sa bike campu zúčastnilo 43 cyklistov vo veku od 10 do 50 rokov. Kým mladší jazdci ašpirujú na kariéru profesionálnych DH jazdcov, starší sa snažia zdokonaliť v rámci svojho hobby. Záverom bike campu je pretek, ktorý sa konal v sobotu 16. júla a tento rok sa niesol v duchu rodinného preteku. Jazdci pretekali na menej náročnej Family trati, aby sa podujatie stalo viac prístupným i pre hobby jazdcov. Celkovo na preteku štartovalo 43 jazdcov v piatich kategóriách.

I napriek intenzívnemu dažďu, ktorý celé podujatie sprevádzal si pretekári viedli veľmi dobre. Nikomu sa nepodarilo prekonať čas top jazdca Filipa Polca, ktorý bol s časom 3:38 min. jednoznačne najrýchlejším jazdcom preteku. O 11 sekúnd pomalší bol Lukáš Platek, z kategórie mužov, ktorý bol s časom 3:46 min. druhým najrýchlejším jazdcom. Prvú priečku u juniorov obsadil domáci Jakub Modla z Kežmarku s tretím najlepším časom 3:54 min. V kategórii ženy zvíťazila Zuzana Miriam Buociková s časom 5:05 min., v kategórii starší žiaci Norbert Milan Vavro s časom 4:15 min. a v kategórii mladší žiaci obsadil prvú priečku veľmi nádejný talent Kamil Fábry s časom 4:17 min.

Okrem cyklistického preteku sa sobota v Bachledovej doline niesla i v duchu otvorenia nového test & rent centra bicyklov. Cyklisti si tak budú môcť horské bicykle pred kúpou otestovať priamo v teréne na jednej z piatich trás bike parku či pumptrackovej dráhe, ktorá sa v Bachledke vybudovala pred rokom. Turisti nové prémiové modely ocenia pri jazde po tatranských cyklotrasách či iných trasách, ktorý je v okolí niekoľko desiatok kilometrov.