Expedícia Severovýchod Slovenska

Zimná výzva je späť!

Prešov, 17. december – Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska spúšťa aj počas tejto zimnej turistickej sezóny kampaň Zimná výzva, ktorej cieľom je ukázať turistický potenciál Prešovského kraja jeho návštevníkom.

Zimná výzva 2 začína 20. decembra 2021 a potrvá do 20. marca 2022. Tento ročník má prívlastok Expedícia Severovýchod Slovenska, keďže do kampane sú zapojené aj menej známe turistické lokality. 15 miest v rámci Prešovského kraja je rozdelených do troch kategórii podľa náročnosti (easy, medium, hard). Počas trvania projektu budú odhalené aj tzv. bonusové lokality.

Sme veľmi radi, že sa lyžiarske strediská napokon otvárajú, zároveň sme pripravení aj na variant ´lockdownu´, počas ktorého sa môže uskutočniť táto kampaň, keďže lokality sme vybrali tak, aby boli rozmiestnené po celom Prešovskom kraji,“ vysvetľuje výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Účastníci zimnej výzvy môžu počas priebehu súťaže získať aj zaujímavé ceny. KOCR Severovýchod Slovenska venuje každému, kto prejde minimálne päť miest, milý darček v podobe čelenky, v prípade desiatich lokalít to budú pohodlné ponožky a za všetkých pätnásť multifunkčná šatka (buffka). Navyše každý, kto prejde všetky lokality, bude zaradený do žrebovania o turistické topánky BOSP.

KOCR Severovýchod Slovenska umiestnila na všetky miesta zahrnuté v Zimnej výzve 2 jedinečné nálepky. Zisk odmeny je podmienený odfotením sa účastníka súťaže pri nálepke a následným zaslaním fotografie do správy na FB profil Severovýchod Slovenska alebo emailom na zimnavyzva@gmail.com. Každý súťažiaci, ktorý splní tieto podmienky, si bude môcť prevziať cenu za prejdené lokality v sídle KOCR Severovýchod Slovenska. Odmeny budú dostupne od 24. januára 2022.

Printovým podkladom pre celú kampaň je leták, kde nájdu záujemcovia informácie o lokalitách zapojených do kampane.

Kampaň Zimná výzva bude prebiehať od 20. decembra 2021 do 20. marca 2022. Kompletné pravidlá súťaže sú dostupné na stránke www.severovychod.sk

Tohtoročná edícia Zimnej výzvy sa nesie aj v duchu Národného týždňa manželstva. Účastníci, ktorí sa zaregistrujú tiež na www.ntmpo.sk a pošlú aspoň jednu fotografiu so svojou polovičkou z niektorej lokality Zimnej výzvy do 06. 02. 2022, majú šancu vyhrať ďalšie skvelé ceny.

  

Lokality Zimnej výzvy

EASY
1. Čertov kameň – Kamjana
2. Šcerbovka – vyhliadková veža
3. Marduňa
4. Eliášovka
5. Rozhľadňa na Medveďom vrchu

MEDIUM
6. Rozhľadňa Nový Žobrák
7. Busov
8. Patria
9. Lavička lásky
10. Veterný vrch
11. Kozí kameň

HARD
12. Riaba skala
13. Praporec
14. Vrch Čergov
15. Chata pri Zelenom plese

 

 Výdajné miesta odmien – Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska (Námestie mieru 2, 080 01 Prešov)

 Kontakt:

Mgr. František Baláž
marketing/PR  KOCR Severovýchod Slovenska
0948 789 718, 051/70 81 513

media@severovychod.sk; www.severovychod.sk