EĽRO v duchu výročia mesta

Včera po prvý krát v tomto roku zasadal výbor EĽRO k príprave ďalšieho ročníka festivalu Európskeho ľudového remesla. Pôjde už o 29. ročník a konať sa bude druhý júlový týždeň, čiže 12. až 14. júla.

V júli sa potešia chuťové poháriky pivárov. Z navrhovaných výročí cechov sa členovia výboru totižto rozhodli festival venovať cechu pivovarníckemu (v Kežmarku vznikol v roku 1589) a debnárskemu (vznik v roku 1609).

„Plánujeme vytvoriť pivnú uličku kde bude na výber z viacerých druhov piva. Chceme osloviť nielen veľké pivovary, ale aj tie menšie, regionálne a samozrejme aj české. K dobrému pivku jednoznačne patrí chutné jedlo, ktoré na festivale nikdy nechýba,“ povedal riaditeľ festivalu a primátor mesta Ján Ferenčák.

Výbor začína s prípravami. „Naše mesto v tomto roku oslavuje 750. výročie od udelenia mestských práv, a preto program pripravíme tak, aby tento sviatok spolu s Kežmarčanmi oslávili aj návštevníci mesta. Program bude v duchu výročia,“ uviedol Ján Ferenčák.

Medzinárodný festival Európske ľudové remeslo je každoročne prehliadkou výroby remeselníckych prác a ukážkou tradičnej ľudovej kultúry nielen slovenských, ale i zahraničných súborov. Vzácne tanečné, hudobné a spevácke ľudové vystúpenia sú doplnené večerným programom, počas ktorého vystupujú známe slovenské aj zahraničné kapely.

Zdroj: Mesto Kežmarok