Dokumentárny film Tatry-Spiš-Pieniny predstaví 25 lokalít

Kežmarok (12.4.2019) – Destinácia Tatry-Spiš-Pieniny ponúka turistom množstvo nádherných miest. Len máloktorý región sa môže pochváliť tak širokým zastúpením prírodných i historických krás. Túto myšlienku nesie aj dokumentárny film Tatry-Spiš-Pieniny, ktorý bude mať premiéru na Veľký Piatok (19.4.2019) o 17.20 hod. Dvojke.

Myšlienka natočenia dokumentárneho filmu sa zrodila v našej OOCR už dávnejšie. Cieľom filmu je predstaviť 25 lokalít regiónu Tatier, Spiša a Pienin. Na realizáciu projektu sme si vybrali ako partnera agentúru Stauder holding, s.r.o., ktorá si na nakrúcanie prizvala extrémneho fotografa Petra Culku. Autorom myšlienky a scenáru je art direktor Miro Damonson. Príprava filmu odštartovala v auguste a finišovala v decembri 2018. Za ten čas strávil realizačný tím v teréne viac ako 50 dní a najazdil viac ako 9000 kilometrov. Priemerný počet krokov denne sa pohyboval okolo 16 000! Natáčanie filmu sťažovalo nevyspytateľné počasie. Veľká časť dokumentu sa natáčala v horách, kde sa počasie menilo zo sekundy na sekundu, preto boli realizátori nútení mať niekoľko alternatív. Hlavnou myšlienkou dokumentu je nielen poukázať na krásy Slovenska, ale ich aj objavovať a nachádzať.

Dokument predstavuje divákovi krásu jednotlivých častí regiónu Tatry-Spiš-Pieniny, spolu s možnosťami trávenia voľného času. Na pozadí príbehu o hľadaní vnútorného pokoja a samého seba prezentuje prírodné krásy i krásy kultúrneho dedičstva severovýchodného regiónu Slovenska. V 30-minútovom dokumentárnom filme sú predstavené predovšetkým miesta, ktoré sú samotnými rodákmi považované za najatraktívnejšie.

Sprievodcom krajinou je bezmenný muž, ktorý hľadá v lone prírody únik od každodenného stresujúceho a vyčerpávajúceho života. Kráča krajinou ponorený do seba a vnútorného prežívania, ktoré v ňom vyvoláva prostredie v ktorom sa nachádza, príroda, mestá, hory, výhľady a všetky možnosti kontaktu s krajinou. Počas putovania sa strieda pokojná cesta s dynamikou.  Aktívne vstupuje do diania v rámci voľnočasových aktivít, na vlastnej koži skúša extrémnejšie formy športu ako horská cyklistika, rafting, horolezectvo a pod. Spoločne prežívame momenty hlbokého obdivu a pokory nad majestátnosťou a ozdravujúcou silou prírody, ako aj napäté chvíle v kontakte s možnosťami aktívneho odpočinku pri športe a adrenalínovejších aktivitách.

O tom ako sa nám podarilo naplniť zámer odprezentovať 25 lokalít severovýchodného Slovenska formou dokumentárneho filmu sa môžete presvedčiť na Veľký Piatok (19.4.2019) o 17.20 hod. Dvojke. Podporte slovenský prírodopisno-dokumentárny film svojou sledovanosťou.

Viac informácií nájdete na webovej stránke www.filmotatrach.sk.

Plánované reprízy